Hlavní navigace

Tři procenta Čechů si denně pouští na internetu pořady ze záznamu

10. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 1. 2012

UVNITŘ GRAFY Z nejnovějšího průzkumu, který dnes zveřejnila agentura Mediaresearch, dodává mimochodem i peoplemetrová data českým televizím, vyplynulo, že pouhá 3 % obyvatel naší republiky si pouští na internetu pořady z archivu. Výrazný podíl v této oblasti je u diváků, kteří si pustí některý pořad alespoň jednou za týdně. Těch je podle průzkumu, který byl dělán na vzorku 1023 lidí, 34 %.

CIF23

Necelá čtvrtina respondentů deklaruje, že se na video na internetu dívá alespoň jednou za den a téměř dvě třetiny aktivní internetové populace sledují videa online alespoň jednou týdně. Nejpopulárnější je přitom neteleviziní video na internetu. Ani televizní videa však nejsou na internetu žádnou popelkou, komentovala za Mediaresearch výsledky průzkumu Pavla Chlebounová. Co se týká popularity různých videoserverů typu YouTube, Stream.cz a podobně, tak ta je skutečně velká. Denně si tu přehrává videa 23 % lidí, alespoň jednou týdně pak 39 % Čechů.

Zajímavé sledovanosti videí dosahuje televizní video přístupné na internetu a tedy televizní weby a archivy. Jde zejména o iVysílání České televize, stránky iprima.cz (Prima Group), Voyo.cz (web Novy), ČT24.cz a další. Oproti loňsku se však celkový žebříček příliš nezměnil. Z trendů může zaujmout spíše mírný pokles frekvence zhlédnutí videí, a to napříč celým webem. Část lidí, která doteď žádné video téměř nebo vůbec nesledovala, to začala zkoušet trochu víc, dodala Chlebounová. Nejnavštěvovanějším televizním webem je podle průzkumu Nova.cz, následovaná zpravodajským portálem ČT 24 a tn.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).