Hlavní navigace

Tři procenta lidí nepřešla na Plzeňsku na digitální příjem

21. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 10. 2009

Pouhá tři procenta lidí nevyužívala týden po vypnutí analogového terestrického vysílání na Plzeňsku digitální příjem. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala udělat Národní koordinační skupina, subjekt, pod který na Ministerstvu vnitra spadá digitalizace. Nejčastěji opozdilci přechod na digitální vysílání odkládali z časových důvodů s tím, že ho dořeší až po ukončení analogu, uvedl národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

KL24

Průzkum byl realizován v období od 8. do 12. října na vzorku 600 respondentů společností CCcentre. Pokud jde o konkrétní čísla, 53 % lidí přešlo na terestrický příjem, 22 % respondentů využívá satelitu a 17 % kabelovou televizi. IPTV zbylo na pouhé 1 % dotázaných. Analogový příjem ale úplně nevymizel. Z jiných vysílačů ho nadále využívá 5 % lidí. Bez signálu zůstala 2 % respondentů.

9 % respondentů se setkalo při přechodu na digitální TV vysílání s nějakým problémem, nejčastěji horší kvalitou signálu spojenou s nutností úpravy individuálních antén či anténních systémů. Informační kampaň k přechodu na digitální TV vysílání hodnotilo kladně 83 % respondentů, 17 % ji považuje za nedostatečnou a jen tři lidé ji hodnotili jako velmi špatnou. Celková informovanost o ukončení zemského analogového televizního vysílání činila 99 % respondentů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).