Hlavní navigace

Trojka plánuje po olympiádě přenosy NHL i fotbalovou Premier League

Třetí program Slovenské televize, sportovní kanál Trojka, plánuje po Letních olympijských hrách v Pekingu vysílat kromě domácích sportovních událostí také přenosy hokejové NHL nebo fotbalové Premier League. Podle projektového manažera Trojky Andreje Miklánka se ale v žádném případě nebude snažit konkurovat placenému programu Galaxie sport, která rovněž nabízí obě tyto soutěže.

K TÉMATU: Trojka rozvoji DVB-T na Slovensku zatím nepomůže

Být druhou Galaxií nemá smysl, prohlásil Miklánek v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Smyslem Trojky je podle něj zaplnění díry na slovenském televizním trhu a doplnění nejlepšího domácího sportu zahraničními akvizicemi. Asi nejtěžší otázkou je, kde je ta hranice smysluplné podpory menšinového sportu a kde už začíná neefektivní vynakládání zdrojů na výrobu pořadu, který má zanedbatelnou diváckou odezvu, přiblížil Miklánek.

NHL a Premier League nejsou vysílané žádným subjektem, který má sídlo na Slovensku, a to je rozhodující argument. Určitá část obyvatel je sice může sledovat v nabídce kabelových a satelitních televizí, ale práva na tyto soutěže byla na Slovensku zatím prodána pouze neexkluzivně a STV měla možnost o těchto právech jednat, vysvětlil Miklánek, proč se STV pouští do vysílání vyloženě komerčních sportovních přenosů ze zahraničí.

EBF 2018 tip v článku řečníci Lupa

STV se samozřejmě bude snažit vyhýbat při sestavování programu přímým střetům. Budeme si vybírat jiné zápasy než Galaxie sport, ať půjde o Premier League nebo NHL. V zásadě se budeme snažit vyhnout přímé konfrontaci, slíbil projektový manažer Trojky.

Celý rozhovor s Andrejem Miklánkem čtěte zítra na DigiZone.cz

Našli jste v článku chybu?