Hlavní navigace

Trojka plánuje po olympiádě přenosy NHL i fotbalovou Premier League

11. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 8. 2008

Třetí program Slovenské televize, sportovní kanál Trojka, plánuje po Letních olympijských hrách v Pekingu vysílat kromě domácích sportovních událostí také přenosy hokejové NHL nebo fotbalové Premier League. Podle projektového manažera Trojky Andreje Miklánka se ale v žádném případě nebude snažit konkurovat placenému programu Galaxie sport, která rovněž nabízí obě tyto soutěže.

K TÉMATU: Trojka rozvoji DVB-T na Slovensku zatím nepomůže

Být druhou Galaxií nemá smysl, prohlásil Miklánek v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Smyslem Trojky je podle něj zaplnění díry na slovenském televizním trhu a doplnění nejlepšího domácího sportu zahraničními akvizicemi. Asi nejtěžší otázkou je, kde je ta hranice smysluplné podpory menšinového sportu a kde už začíná neefektivní vynakládání zdrojů na výrobu pořadu, který má zanedbatelnou diváckou odezvu, přiblížil Miklánek.

NHL a Premier League nejsou vysílané žádným subjektem, který má sídlo na Slovensku, a to je rozhodující argument. Určitá část obyvatel je sice může sledovat v nabídce kabelových a satelitních televizí, ale práva na tyto soutěže byla na Slovensku zatím prodána pouze neexkluzivně a STV měla možnost o těchto právech jednat, vysvětlil Miklánek, proč se STV pouští do vysílání vyloženě komerčních sportovních přenosů ze zahraničí.

BRAND

STV se samozřejmě bude snažit vyhýbat při sestavování programu přímým střetům. Budeme si vybírat jiné zápasy než Galaxie sport, ať půjde o Premier League nebo NHL. V zásadě se budeme snažit vyhnout přímé konfrontaci, slíbil projektový manažer Trojky.

Celý rozhovor s Andrejem Miklánkem čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).