Hlavní navigace

Tržby Active 24 rostly jen mírně, firma ale zvedla o třetinu provozní zisk

29. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Doménový registrátor Active 24 loni vykázal tržby ve výši 109 milionů korun. Zákazníci podle něj šetří a častěji než dříve se spokojí s jednou základní koncovkou domény.

Doménový registrátor a poskytovatel webhostingu společnost Active 24 zvýšila loni meziročně tržby o 1,5 procenta na 109 milionů korun. Výrazněji, a o to o třetinu, vzrostl firmě provozní zisk. V roce 2011 firma dosáhla provozního zisku 17,6 milionů korun, loni to bylo 23,6 milionů korun. Generální ředitel Petr Šmída to přičítá znatelnému zvýšení efektivity fungování společnosti.

V rámci doménového a webhostingového trhu, který je typický setrvale klesajícími cenami a rostoucí konkurencí, považujeme tento růst za velký úspěch, uvedl Šmída.

Podle zástupců firmy bylo loni znát, že zákazníci šetří. Rostl zájem hlavně o hlavně domény .cz a .sk, naopak o většinu ostatních koncovek zájem stagnoval nebo klesal.

Na celém trhu je znát, že se šetří, v našem segmentu to není jinak. Proto se zákazníci častěji než dřív spokojí s jednou základní koncovkou pro svoji doménu a další varianty již nepřikupují, uvedl marketingový ředitel společnosti František Grunt.

ICTZ_2022_EARLY

Active 24 prodala loni nejvíce domén s koncovkou .cz, následovaly domény s koncovkou .eu a .sk.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.