Hlavní navigace

Tržby Active 24 rostly jen mírně, firma ale zvedla o třetinu provozní zisk

29. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Doménový registrátor Active 24 loni vykázal tržby ve výši 109 milionů korun. Zákazníci podle něj šetří a častěji než dříve se spokojí s jednou základní koncovkou domény.

Doménový registrátor a poskytovatel webhostingu společnost Active 24 zvýšila loni meziročně tržby o 1,5 procenta na 109 milionů korun. Výrazněji, a o to o třetinu, vzrostl firmě provozní zisk. V roce 2011 firma dosáhla provozního zisku 17,6 milionů korun, loni to bylo 23,6 milionů korun. Generální ředitel Petr Šmída to přičítá znatelnému zvýšení efektivity fungování společnosti.

V rámci doménového a webhostingového trhu, který je typický setrvale klesajícími cenami a rostoucí konkurencí, považujeme tento růst za velký úspěch, uvedl Šmída.

Podle zástupců firmy bylo loni znát, že zákazníci šetří. Rostl zájem hlavně o hlavně domény .cz a .sk, naopak o většinu ostatních koncovek zájem stagnoval nebo klesal.

Na celém trhu je znát, že se šetří, v našem segmentu to není jinak. Proto se zákazníci častěji než dřív spokojí s jednou základní koncovkou pro svoji doménu a další varianty již nepřikupují, uvedl marketingový ředitel společnosti František Grunt.

Cloud23

Active 24 prodala loni nejvíce domén s koncovkou .cz, následovaly domény s koncovkou .eu a .sk.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).