Hlavní navigace

Tržby klesly loni Českých Radiokomunikacím meziročně o 185 milionů korun

19. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České Radiokomunikace loni zaznamenaly nemalý pokles meziročních tržeb. Operátor se musel vypořádat i s tím, že nových televizí nevzniklo tolik, kolik se předpokládalo.

České Radiokomunikace, dominantní poskytovatel vysílacích služeb u nás, nemůže být spokojen s výsledky hospodaření za loňský rok. Podle ekonomického deníku E15 jeho tržby meziročně klesly o 185 milionů korun na 2,247 milionů korun. Ředitel útvaru strategických projektů a regulace operátora Jiří Vykydal to odůvodnil tím, že došlo k ukončení analogového pozemního vysílání a nástup nových televizí na trh byl pomalejší, než se očekávalo. Zpomalil se také rozvoj ekonomiky.

MM socky3

ROZHOVOR: Jiří Vykydal: Stát chce vrátit část kmitočtů DVB-T, měl by tedy pomoci zavést DVB-T2

Jaký byl hospodářský výsledek Českých Radiokomunikací za loňský rok, nechtěl Vykydal prozradit. Ekonomický deník nepředpovídá pozitivní vyhlídky operátorovi ani pro nejbližších několik let. Z interní finanční analýzy společnosti, kterou list cituje, vyplývá, že by tržby z televizního a rozhlasového vysílání měly klesnout až o 11 %. Návrat na hodnoty z loňska se předpokládá až okolo roku 2015. Snížení objemu reklamního trhu má vliv na start nových televizních programů, uvedl Vykydal.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.