Hlavní navigace

Tržby klesly loni Českých Radiokomunikacím meziročně o 185 milionů korun

Lukáš Polák

České Radiokomunikace loni zaznamenaly nemalý pokles meziročních tržeb. Operátor se musel vypořádat i s tím, že nových televizí nevzniklo tolik, kolik se předpokládalo.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace, dominantní poskytovatel vysílacích služeb u nás, nemůže být spokojen s výsledky hospodaření za loňský rok. Podle ekonomického deníku E15 jeho tržby meziročně klesly o 185 milionů korun na 2,247 milionů korun. Ředitel útvaru strategických projektů a regulace operátora Jiří Vykydal to odůvodnil tím, že došlo k ukončení analogového pozemního vysílání a nástup nových televizí na trh byl pomalejší, než se očekávalo. Zpomalil se také rozvoj ekonomiky.

ROZHOVOR: Jiří Vykydal: Stát chce vrátit část kmitočtů DVB-T, měl by tedy pomoci zavést DVB-T2

Jaký byl hospodářský výsledek Českých Radiokomunikací za loňský rok, nechtěl Vykydal prozradit. Ekonomický deník nepředpovídá pozitivní vyhlídky operátorovi ani pro nejbližších několik let. Z interní finanční analýzy společnosti, kterou list cituje, vyplývá, že by tržby z televizního a rozhlasového vysílání měly klesnout až o 11 %. Návrat na hodnoty z loňska se předpokládá až okolo roku 2015. Snížení objemu reklamního trhu má vliv na start nových televizních programů, uvedl Vykydal.

Našli jste v článku chybu?