Hlavní navigace

TV 7 chtěla odstartovat do 30. listopadu

28. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 8. 2009

Nová celoplošná digitální televize TV 7, zaměřená na regionální zpravodajství a publicistiku, chce spustit své vysílání nejpozději 30. listopadu. Vyplývá to z licenčních podmínek, které byly zveřejněny na webových stránkách Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). TV 7 by měla startovat svůj program v oblasti jižní Moravy a pokračovat až do úplného pokrytí ČR 1. listopadu 2011.

Tyto termíny byly českokrumlovskou společností EBD, vlastníkem licence, doručeny Radě 23. června, tedy již potom, co došlo mezi TV 7 a společností Czech Digital Group (CDG), operátorem multiplexu 3, k rozepři, kterou stanice prezentovala v tiskové zprávě v květnu jako technickou překážku. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) následně uvedl, že spor mezi CDG a TV 7 jako technickou překážku vnímá a RRTV rozhodla koncem července o tom, že kanál může vysílat dočasně na omezeném území.

cif-tip-téma-foto

Plán, podle kterého chce TV 7 pokrývat oblast České republiky. Zdroj: RRTV

ČTĚTE TAKÉ:
TV 7 může dočasně vysílat na omezeném území, rozhodla RRTV
TV 7 by chtěla na trh vstoupit v září

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.