Hlavní navigace

TV 7, programová síť RTA, získala licenci pro celoplošné vysílání

27. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 2. 2008

Majitel Regionální televizní agentury (RTA) Jaroslav Berka, respektive jeho společnost EBD, získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání. Oprávnění se týká regionální televizní sítě s názvem TV 7. Agentuře ČTK to sdělil sám Berka a potvrdil předseda vysílací rady Václav Žák.

VÍCE: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

cif-tip-téma-foto

Udělení licence firmě EBD bylo nárokové. Ze zákona takovou licenci získá programová síť regionálních televizí, které v analogu sdílí frekvence s celoplošnou televizí Prima a pokrývá minimálně 33 procent území České republiky nebo 33 procent obyvatel země. Podmínkou je zastřešení takové sítě jednou společností a společným názvem. Berka pro tuto příležitost založil společnost EBD a registroval si název TV 7.

Kromě této licence pro celoplošné zemské digitální vysílání má RTA nárok na udělení kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání za to, že jako jeden z vítězů licenčního řízení na programové pozice v prvních dvou multiplexech o toto oprávnění přišla v soudním řízení. Třetí, už ne zcela celoplošnou licenci pro zemské digitální vysílání získají automaticky všechna studia RTA, která nyní vysílají v analogu společně s Primou. Sdílení kmitočtů totiž zůstane po přechodu na DVB-T zachováno.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.