Hlavní navigace

TV Barrandov chce do tří let ohrozit pozici televize Prima

25. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 10. 2007

Plnoformátové televizní stanice se v digitální éře uživí a mohou vzniknout i nové. Myslí si to programový ředitel připravované televize Barrandov Kamil Spáčil. Myslíme si, na rozdíl od kolegy a předsedy Asociace digitálních televizí Jiřího Balvína, že na českém trhu je ještě prostor pro jednu, možná i dvě plnoformátové televize, řekl programový šéf TV Barrandov deníku Právo.

Barrandov chce do tří let konkurovat především televizi Prima. Ale hodláme konkurovat i Nově. Naším střednědobým cílem je být dvojkou na komerčním televizním trhu, prohlásil Spáčil. Využijeme kvalitního zázemí filmových ateliérů Barrandov, které nemá v České republice žádná televize. Máme také silné finanční zázemí a zaměstnáváme špičkové odborníky.

Už nyní má Barrandov k dispozici koprodukční miniseriál pro děti Taco a králíček, na kterém se podílel společně s německou produkční společností Bavaria a veřejnoprávní televizí MDR. Postavu lékaře si v něm zahrál Karel Gott. Seriál se bude vysílat i v Německu a tam je Gott velmi oblíbený, proto si ho tvůrci vyžádali. Chodí nám náměty a scénáře na různé typy pořadů. Ale také hodláme využít archív České televize a odkupovat vysílací práva, přiblížil Spáčil.

cyber-obecný tip

Rozjezd televize vyjde podle programového ředitele na více než miliardu korun. Naší vizí je oslovit především aktivního, zejména městského diváka, říká Spáčil. Narozdíl od televize Nova nechystá Barrandov vysílání ve vysokém rozlišení obrazu. Bombastické představení HD studia televize Nova chápeme spíše jako marketingový krok ve snaze obsadit v televizním éteru co největší prostor a znova tak zablokovat start nových televizních stanic, uvedl Spáčil pro deník Právo.

Tolik propagované HD současným divákům nepřinese v horizontu několika let vůbec nic a 95 procent obyvatel to kvůli technickým možnostem jimi vlastněných televizorů ani nemůže zaznamenat. Jsme přesvědčeni, že politici a regulační orgány tuto snahu Novy chápou stejně jako my a zabrání opětovnému pokusu o zmonopolizování televizního trhu, dodal Kamil Spáčil.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.