Hlavní navigace

TV Barrandov nabídne amatérům webový portál a hodinu vysílání týdně

24. 4. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
24. 4. 2008

Připravovaná digitální televize Barrandov chce usnadnit cestu na obrazovku studentům filmových škol i všem dalším amatérským tvůrcům. Od 1. května proto začne fungovat internetový portál www.ukazse.tv, na kterém budou videa neprofesionálů v délce do 50 minut zveřejňována. Nejlepší snímky se objeví přímo ve vysílání televize, která plánuje start během letošního léta.

Věnujeme jim až jednu hodinu vysílání týdně, uvedl k prostoru pro amatérské filmy na TV Barrandov programový ředitel stanice Přemysl Svora. Videa samozřejmě nesmí odporovat českých zákonům. Nejlepší amatérská videa odvysíláme v televizi Barrandov a navíc odměníme atraktivní cenou, doplnil kolegu ředitel marketingu a PR Janis Sidovský, který zároveň dodal: S podporou amatérských a studentských filmů to myslíme opravdu vážně, a proto jsme se stali mediálním partnerem festivalu Filmová revoluce, který probíhá v pražském divadle Na prádle.

Digitální televize Barrandov TV je plnoformátovou televizí, která bude vysílat vedle zpravodajství a zábavy také dokumenty a celovečerní filmy převážně evropské tvorby. Vlastníkem stanice je akciová společnost Barrandov Televizní Studio a jejím největším akcionářem firma Moravia Steel Tomáše Chrenka.

BRAND

Studentské filmy už dříve prorazily do vysílání televize Nova i na obrazovku České televize (ČT). Nova letos v únoru uspořádala třetí ročník Noci filmových nadějí, během které přes noc vysílá díla studentů a nejlepší z nich je na základě diváckého hlasování na internetu odměněné. ČT nabídla loni v červnu každé pondělí Filmový klub mladých tvůrců, a to už ve večerním vysílacím čase. Také v případě veřejnoprávní televize mohli diváci na internetu hlasovat o nejlepší studentský snímek.

ČT umožňuje amatérům vytvářet také vlastní zpravodajství. V rámci projektu Digináves připravují studenti z deseti míst v Česku vlastní reportáže, které se objevují na internetu na stránce diginaves.ct24­.cz. Techniku získaly školy zapojené do projektu od veřejnoprávní televize. Výběr nejlepších zpravodajských příspěvků vysílá program ČT 24 každou poslední neděli v měsíci od 9:05 v 26minutovém pořadu.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).