Hlavní navigace

TV Barrandov neuvažovala pod Železným o hybridním vysílání HbbTV

Lukáš Polák

„Za tři až čtyři roky poskočí HD formát jako relativně standardní rozlišení,“ věštil nedávno v rozhovoru po tiskové konferenci k jarnímu programovému schématu dnes již bývalé šéf TV Barrandov.

Doba čtení: 1 minuta

Ačkoliv se dnes již bývalý generální ředitel televize Barrandov Vladimír Železný označoval za velkého propagátora nových technologií a velice pozitivně se stavěl podle svých slov především k formátu Ultra HD (4K), neuvažoval o tom, že by stanice začala využívat takzvané hybridní širokopásmové vysílání označované zkratkou HbbTV, které propojuje svět klasické televize a internetu do jedné platformy. Železný to řekl serveru DigiZone.cz na nedávné tiskové konferenci k jarnímu programovému schématu. Bylo to jeho první a zároveň i poslední vystoupení v roli šéfa TV Barrandov před novináři.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov připravuje expanzi do mobilních telefonů a tabletů

Klasická televize zůstane, ale bude obohacena o nové další směry. Jediná výhoda klasické televize v současné době je, že formáty, které jsou používány uživateli sociálních sítí, jsou natolik vzdálený formátům televizním, že se neprotínají, uvedl tehdy někdejší šéf Barrandova a dodal: Jde o to najít vzájemné způsoby oplodnění a propojování než vzájemné konkurence. Vedení televize podle jeho slov v tomto směru připravovalo některé kroky, ale nechtěl je naznačovat s tím, že půjde o obecný trend, který bude zasahovat více než jeden jediný formát. Přechod domácností na 4K rozlišení očekával Železný do tří až čtyř let.

Našli jste v článku chybu?