Hlavní navigace

TV Barrandov pořádala první tiskovou konferenci a odhalila plány

18. 9. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
18. 9. 2008

Zahájení dnešní první tiskové konference digitální televize Barrandov se ujala předsedkyně představenstva Janka Vozárová. Ta řekla, že je kanál nyní v pátém měsíci těhotenství, narážela tím na to, že do startu zbývají necelé čtyři měsíce, a je ráda, že počáteční problémy byly překonány. Historie tohoto místa nás zavazuje a motivuje. Jsou kolem nás tvořivé impulsy, které na nás budou mít, doufám, pozitivní impulsy, sdělila Vozárova, která si zároveň pochválila, že je po čtrnácti letech na světě opět nová plnoformátová a první digitální televize.

V současné době na Barrandově hodnotí a analyzují některé problémy. Základ je, jak řekla Vozárová, jejich dořešení. Televizi Barrandov přeju hodně příznivců a hodně lidí, kteří si nás přepnou kvůli tomu, že jsme TV Barrandov, dodala předsedkyně představenstva. Kanál pak podle ní vzniká pro potěšení a věří, že bude šiřitelem pohody. Při příležitosti představení nového loga televize její mluvčí Janis Sidovský řekl: Dlouho jsme přemýšleli o tom, jaký má být naše televize. Bude neformální a otevřená novým trendům a názorům. Proto je i první cíp hvězdy, nového loga, otevřený. TV Barrandov si dokonce nechala zaregistrovat jednu z hvězd v souhvězdí Orion, která je zanesena jak v databázi americké tak té evropské.

Programový ředitel Přemysl Svora konstatoval, že televize by měla být zejména pro diváka, který je nespokojený se současnou nabídkou a něco mu v ní chybí. Říkáme tomu sexy zábava, řekl s nadsázkou Svora. Cílem Barrandova má být především vrátit do televize smích a pohodu. Veškerou tvorbu, kterou si Barrandov vyrábí, si i sám vymýšlí. Žádný formát jsme zatím nepřeklopili do domácí podoby. Do budoucna však nemohu vyloučit, že to tak bude, dodal programový ředitel televize a konstatoval, že se v poslední době výrazně zlepšila evropská tvorba, a proto se kanál soustředí na ni. Na programu budou také dvě situační komedie. Další překvapení pak chystá TV Barrandov na konec listopadu, kdy odhalí novinářům další trumfy.

Televize, která má na svůj rozjezd vyčleněnu miliardu, bude šířena prostřednictvím satelitu v platformě CS Link, kabelových rozvodech, prostřednictvím IPTV a už v tuto chvíli je jasné, že se také objeví v terestrickém multiplexu 2 s Novou. Vedení televize nechtělo být konkrétnější, ale prvním pořadem, kterým odstartuje, bude zábava. Upřesněn zatím nebyl ani čas. Zprávy bude kanál odebírat od Z1 nebo RTA. Vyloučen není ani mix obou. Nyní se TV Barrandov dostala na 55 zaměstnanců a ve finále by jich mělo být 92. V prvním roce se počítá s podílem dvě až tři procenta na trhu.

BRAND23 Workshop

Přemysl Svora řekl, že televize by měla vysílat tip pořadů, u kterých se může divák bavit a ne moc přemýšlet. Chceme být spíše oddychovou televizí. Na počátku budeme vysílat přibližně 16 hodin, poté bude čas postupně navyšován s počtem set-top-boxů, dodal programový ředitel na závěr. V hledáčku je také spolupráce se slovenskou TV JOJ.

ČTĚTE TAKÉ:
TV Barrandov se pravděpodobně objeví v multiplexu 2
TV Barrandov už na webu odpočítává dny do lednového startu
RRTV změnila licenční podmínky digitální televize Barrandov
/aktuality/tv-barrandov-uz-vybrala-projekt-sitcomu/

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).