Hlavní navigace

TV Barrandov už na webu odpočítává dny do lednového startu

21. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 8. 2008

Připravovaná digitální televize Barrandov začala na své webové stránce www.barrandov.tv odpočítávat dny do zahájení vysílání, které si už dříve stanovila na 11. ledna 2009. Odpočítávání se návštěvníkovi stránky načte místo samotného webu TV Barrandov, na který se dostane kliknutím na odkaz pod počítadlem. Zaměstnanci Barrandova ve středu zahájili stěhování do Paláce zábavy, odkud má nová televize vysílat.

OBRÁZEK: Jak televize Barrandov na webu odpočítává dny do svého startu (GIF, 750×562, 57 kB)

TV Barrandov je jedna ze dvou nových digitálních stanic, které si v souladu s novelou zákona o rozhlasovém a televizním vysílání požádaly o vydání tzv. kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) stanice obdržela letos v únoru, vysílat musí začít nejpozději koncem ledna příštího roku. Druhou televizí, která získala kompenzační licenci a již zahájila vysílání, je zpravodajský kanál Z1.

K TÉMATU: Společnost Minority soudně napadla udělování kompenzačních licencí

KL23 hlasovani

Udělení obou kompenzačních licencí čelí žalobě společnosti Minority, neúspěšného účastníka licenčního řízení na šest prvních licencí pro zemské digitální televizní vysílání, vypsaného v roce 2004 a dokončeného o dva roky později. Výsledek tohoto řízení Minority a dalších pět neúspěšných žadatelů napadlo u soudu a dospěli k jeho zrušení. Parlament poté přijal novelu vysílacího zákona, jejímž prostřednictvím dává původním šesti vítězům řízení šanci získat licenci zpět.

ROZHOVOR: Jiří Chvojka: Minority chce vysílat, nejsme zdržovači digitalizace

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).