Hlavní navigace

TV Barrandov vsadila na čínskou tvorbu, uvažuje i o koprodukci

7. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Podpis smlouvy považuji za vstřícný krok ze strany čínského partnera, který otvírá dveře pro další společné významné mediální projekty,“ uvedl majitel skupiny Empresa Media Jaromír Soukup.

Plnoformátová televize Barrandov odvysílá v budoucnu v rámci akvizičních titulů i filmy, seriály nebo dokumentární snímky z čínské produkce. Umožní jí to smlouva, kterou podepsal majitel televize, mediální magnát Jaromír Soukup, a čínský ministr Cchaj Fu-čchao. Podpisu oboustranné dohody byla přítomna i generální ředitelka stanice Marcela Hrdá. Podle Soukupa je cílem vytvořit možnou strategickou spolupráci čínských a českých médií. Mediální boss je zároveň majitelem skupiny Empresa Media, která mimo jiné vydává tituly Týden, Instinkt, Sedmička, Exkluziv a další.

KL23 hlasovani

Majitel skupiny Empresa Media Jaromír Soukup při dokončení dohody s čínskou stranou.
Autor: Empresa Media

Majitel skupiny Empresa Media Jaromír Soukup při dokončení dohody s čínskou stranou.

ČTĚTE TAKÉ: Co bude vysílat Barrandov Plus, třetí kanál Barrandova? Známe program na první den

Vážím si pana ministra Cai Fuchao za jeho vřelý zájem o Českou republiku a věřím, že společně najdeme i zrealizujeme zajímavé televizní či filmové projekty. Podpis smlouvy považuji za vstřícný krok ze strany čínského partnera, který otvírá dveře pro další společné významné mediální projekty, uvedl Soukup, který tak naznačil, že nevylučuje do budoucna ani možné koprodukční projekty. Kromě Televize Barrandov provozuje společnost Barrandov Televizní Studio také filmový a seriálový kanál Kino Barrandov a na konci příštího týdne spustí nový program Barrandov Plus kombinující dětské pořady a dokumenty.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).