Hlavní navigace

TV Lux, slovenská obdoba křesťanské televize Noe, dostala licenci

5. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 3. 2008

Slovenská křesťanská televize Lux získala od Rady pro vysílání a retransmisi licenci pro satelitní vysílání. Podle agentury SITA, kterou cituje server Mediálne.sk, se tato stanice objeví na družici Thor a také v nabídce vybraných kabelových společností od 4. května tohoto roku, kdy křesťané tradičně slaví Den masmédií.

TV Lux bude vysílat denně od 7:00 do 24:00 hod. a nabídne dokumenty, publicistiku, diskusní pořady, pohádky, mše ze Slovenska a zpravodajství z Vatikánu. Provozovatelem televize bude společnost Lux Communication, za projektem však stojí také řád salesiánů a Konference biskupů Slovenska. Náklady na provoz stanice mají podobně jako u české TV Noe pokrýt dary od firem i fyzických osob.

MM socky3

Kvůli finančním příspěvkům od diváků založila nová televize Klub přátel TV Lux. Společnost Lux Communication původně úzce spolupracovala s televizí Noe, koncem loňského roku se ale obě společnosti rozešly ve zlém. Televize Noe podle Luxu požadovala za odvysílání slovenských příspěvků peníze a nelíbila se jí míra příspěvků ve slovenštině. Na televizi Noe se navíc podle Luxu začaly objevovat prvky, s nimiž slovenský producent nesouhlasil.

Televize Lux původně neměla vysílat samostatně, ale společně s televizí Noe na jedné programové pozici, o kterou by se oba kanály rovnoměrně dělily. Tento plán ale kvůli vzájemným rozporům padnul.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.