Hlavní navigace

TV Noe přišla o partnera, slovenské studio Lux si založí vlastní TV

18. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 12. 2007

Jen rok a půl vydržel svazek české křesťanské televize Noe se slovenským katolickým studiem TV Lux. Nyní si oba subjekty půjdou vlastní cestou a TV Lux si na Slovensku chce založit vlastní televizní stanici.

Důvodem přerušeného partnerství jsou podle tiskové zprávy TV Lux finanční problémy TV Noe, která od slovenského studia nejenže požadovala pořady dodávané zdarma, ale chtěla si nechat proplácet i jejich vysílací časy. K tomu se přidal také fakt, že se v programovém schématu TV Noe začaly objevovat věci, se kterými slovenští katolíci nesouhlasili.

Úplnému rozvázání spolupráce podle TV Lux předcházela nabídka na její úpravu. Ve hře bylo vysílání dvou oddělených stanic, které by se dělily o původní prostor pro samostatnou TV Noe. S tím však provozovatel TV Noe, společnost Telepace, nesouhlasila. TV Lux případnou budoucí spolupráci s TV Noe nevylučuje, musela by být ale založená na rovnocenném partnerském vztahu.

Je dost těžké dosáhnout souladu v otázce komerce – nekomerce, katolictví – křesťanství, katolická televize – televize dobrých zpráv nebo čeština – slovenština, reagovala na kritiku TV Noe.

Content tip EARLY

TV Lux se tedy pustí do samostatného televizního vysílání na Slovensku. Věříme, že tento projekt bude životaschopný. Jeho existence je ale ve velké míře závislá i na ochotě nás všech budovat toto dílo prostřednictvím Klubu přátel TV Lux, uzavírá tisková zpráva TV Lux.

Zdroj: Mediálne.sk

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).