Hlavní navigace

Křesťanská TV Noe vysílá digitálně už i na Ostravsku, ale ne všude

15. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 1. 2010

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Diváci na Ostravsku mohou od včerejška naladit na set-top-box nebo integrovaný digitální televizor další televizní stanici. V regionálním multiplexu společnosti B plus TV v Klímkovicích na kanálu 28 začala vysílat křesťanská televize Noe. Po Praze a Českých Budějovicích jde o třetí větší město, kde lze TV Noe naladit z pozemních vysílačů.

Pokud tedy bydlíte v dosahu této sítě, prolaďte znovu své set-top-boxy, ať můžete s televizí Noe vstoupit do nového roku 2010, nabádá diváky na Ostravsku ředitel televize Noe Leoš Ryška. Bez spuštění automatického vyhledávání programů se nová televizní stanice nenačte do výběru digitálního přijímače a divák ji tak nebude moci přijímat.

ICTZ23

Mapa předpokládaného pokrytí klimkovického multiplexu společnosti B plus TV, v němž vysílá televize Noe (Zdroj: TV Noe)

Ostravský signál televize Noe ale není příliš silný a zřejmě ho nenaladí diváci, kteří jsou zvyklí přijímat digitální signál z ostravských vysílačů Hladnov nebo Hošťálkovice. Pro příjem multiplexu s televizí Noe, který obsahuje také hudební kanál Óčko, televizi Public a regionální Local TV Klimkovice, je třeba anténu natočit na Klimkovice a použít zesilovač.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.