Hlavní navigace

TV Polar musí odejít z klimkovického multiplexu, vypověděli jí smlouvu

2. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
2. 12. 2011

Ostravská televize Polar musí opustit regionální televizní multiplex v Klimkovicích na Ostravsku, kde vysílá v pravidelných regionálních vstupech v rámci lokálního programu Local TV Plus. Provozovatel multiplexu, společnost B plus TV, totiž stanici vypověděla smlouvu. B plus TV i Local TV Plus mají shodné majitele a připravují rozšiřování klimkovického multiplexu do dalších lokalit na Ostravsku. Televize Polar měla zájem se na tomto vysílání podílet.

K TÉMATU: Opava, Krnov a Bruntál se mají dočkat lokálních multiplexů DVB-T

Dementoval bych informaci účasti TV Polar na samostatném regionálním vysílání v rámci regionálního multiplexu B plus TV na kanále 59. Mohu potvrdit pouze fakt, že asi před půl rokem jsme se s jednatelem společnosti Polar Jaroslavem Korytářem o této možnosti nezávazně bavili, napsal serveru DigiZone.cz výkonný ředitel Local TV Plus Jiří Kubečka. Polar se podle něj nyní připojuje se svým vysíláním do programu Local TV Plus na základě vzájemné smlouvy, kterou ale Local TV Plus koncem minulého měsíce vypověděla.

ČTĚTE TAKÉ: Ostravská televize Polar žádá o lokální a regionální licence DVB-T

MM socky3

V tuto chvíli běží výpovědní lhůta, takže Polar je zatím součástí našeho vysílání, vysvětlil Kubečka. Jednostranné vypovězené smlouvy bez udání důvodů ze strany Local TV Plus je podle jejího šéfa nezpochybnitelný právní postup, který souvisí s podnikatelskou strategií TV Polar. Ta podle nás leží za hranicí námi akceptovatelné etiky, uvedl Kubečka, aniž by specifikoval, v čem spatřuje problém. TV Polar ale v rámci regionálních oken na Local TV Plus nabízí radnicím měst na Ostravsku vysílání placených městských televizních magazínů.

V těchto souvislostech je proto málo pravděpodobné, že by TV Polar mohla sdílet vybudovanou a rozšiřovanou regionální technickou infrastrukturu multiplexu B plus TV společně s programem Local TV Plus, jak je zmiňováno v aktuálním článku na vašem portálu, dodal Jiří Kubečka s odvoláním na dnešní aktualitu DigiZone.cz o plánovaném rozšiřování zemského digitálního vysílání TV Polar do dalších lokalit na Ostravsku. Polar mezitím požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání vlastních licencí pro lokální a regionální vysílání DVB-T.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.