Hlavní navigace

Twitter ruší omezení, soukromou zprávu vám může poslat kdokoli

21. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Doposud platilo, že posílat soukromé zprávy (DM) na Twitteru vám mohli jen lidé, které jste sledovali. Teď můžete toto omezení vypnout.

Pokud chcete přijímat soukromé zprávy (Direct Messages, DM) od kohokoli, kdo je na Twitteru, máte možnost. Twitter se snaží ze 140 znakového DM pekla vytvořit volně použitelný komunikační nástroj. Takový, který by mohl konkurovat Messengeru od Facebooku a podobným aplikacím, jako je WhatsApp, Kik a další.

Stávající omezení, které umožňovalo dostat zprávu jen v případě, že jste odesílatele sledovali, je teď možné vypnout. Přímou zprávu vám tak bude moci poslat kdokoliv a navazovat spojení předem už nebude nutné. V praxi to ale také znamená, že vás bude moci kdokoliv obtěžovat i spamovat. 

Twitter naštěstí nezapnul novinku plošně všem, ale nechává její zapnutí na uživatelích (opt-in). Pokud chcete funkci zprovoznit, stačí v Nastavení → Zabezpečení a soukromí zapnout volbu Receive Direct Messages from anyone / Přijímat zprávy od kohokoliv (pravděpodobný český překlad, v české podobě Twitteru zatím není k vidění). Pokud tuto volbu v této části nastavení nevidíte, znamená to, že tato změna na váš účet zatím nedorazila.

Pokud si vzpomínáte, Twitter s možností zapnout příjem zprávy i od uživatelů, kteří vás nesledují, experimetoval před dvěma lety. Po měsíci ji ale zase zrušil.

140 znaků je málo

Když své soukromé zprávy otevřete a začne vám chodit nevyžádaná pošta, můžete se proti obtěžování bránit klasickým zablokováním účtů (v případě skutečných spammerů je vhodné takové účty nahlásit). To ale znamená, že se přestanete vzájemně vidět i mimo přímé zprávy.

Součástí změn je i to, že můžete odpovědět komukoliv, kdo vám přímou zprávu napsal. Poměrně pozitivní změna. Doposud platilo, že pokud vás dotyčný nesledoval, nemohli jste mu odpovědět. Uživatelé přitom o těchto omezeních neměli příliš ponětí a nechápali je.

KL22 hlasovani

Otázkou zůstává, kdy Twitteru dojde, že 140 znaků je pro přímou komunikaci málo. Změny umožňující „konečně“ komunikovat jsou hezké, ale pokud je komunikační prostředí samo o sobě nepoužitelné, nemají šanci cokoliv dobrého zajistit.

Zdroj: Easier than ever to have private conversations

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.