Hlavní navigace

Twitter zablokoval účet novináře z The Independent

31. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Guy Adams, novinář pracující pro britský The Independent přišel o účet na Twitteru. Důvodem je jediný tweet, we kterém Adams uvedl mailovou adresu Gary Zenkela, prezidenta NBC pro olympijské pokrytí. “The man responsible for NBC pretending the Olympics haven’t started yet is Gary Zenkel. Tell him what u think! Email: Gary.zenkel@nbcuni.com"

Guy Adams, novinář pracující pro britský The Independent přišel o účet na Twitteru. Důvodem je jediný tweet, we kterém Adams uvedl mailovou adresu Gary Zenkela, prezidenta NBC pro olympijské pokrytí.

The man responsible for NBC pretending the Olympics haven’t started yet is Gary Zenkel. Tell him what u think! Email: Gary.zenkel@nbcuni.com"

Krátce po tomto tweetu zjistil Adams, že jeho účet je zablokovaný a od Twitteru se dozvěděl v automatické odpovědi, že „zveřejnil něčí osobní informace, jako je osobní mailová adresa, adresa bydliště, telefonní číslo či finanční dokumenty“. Adams samozřejmě navíc zveřejnil řadu tweetů, ve kterých kritizuje NBC a jejich přístup k olympiádě. Pouze jeden ale obsahoval konkrétní informaci o konkrétní osobě.

Zveřejněná mailová adresa je samozřejmě firemní a stejně jako stovky či tisíce dalších adres z NBC Universal je odvozena ze jména zaměstnance.  Jakou roli hraje partnerství Twitteru s NBC na olympijském speciálu ve velmi rychlém zablokování účtu Adamse za jeden tweet není samozřejmě známo. NBC potvrdilo, že stížnost u Twitteru podali, tady alespoň podle původních informací. 

Účet Adams byl ještě v úterý zablokovaný a Adams samotný se ve The Independent věnuje tomu, že je to možná kupodivu Twitter, který celou aféru způsobil. Tím že Twitter kontaktoval NBC a teprve poté NBC vyplnilo formulář stížnosti. Adams se v článku vyjadřuje, že by rád slyšel od Twitteru vysvětlení. Ale hlavně, že by chtěl vidět vlastní účet zpět. Otázkou zůstává, zda ho vůbec kdy dostane zpět. Dokonce se možná bude muset Zenkelovi „omluvit“. I takový zvláštní   požadavek už od Twitteru zazněl.

BRAND23 Workshop

Výsledek zablokování účtu Adamse na Twitteru je ten, že o problémů píší média po celém světa a Guy Adams se, samozřejmě, dostal velmi rychle mezi trendy Twitteru. Ale jak například Forbes upozorňuje, „být uživatel něco stojí“ a je to Twitter, kdo jediný rozhoduje o tom, co je či není porušení pravidel. A uvádí i další příklady, kdy se na Twitteru objevily osobní údaje (včetně skutečně neveřejných telefonních čísle). A Twitteru neudělal nic.

Zdroj: #NBCFail: Backlash as Twitter locks out reporter Guy Adams

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).