Hlavní navigace

Olympiáda

Olympijské hry zakazují používat GIFy. Ale moc to nepomáhá

Mezinárodní olympijský výbor pro olympijské hry v Riu vymyslel zákaz publikování GIFů se záběry z her. V roce 2016. Vážně.

Daniel Dočekal

15. 8. 2016 9:05

BBC: Olympijské hry sledovalo na mobilních zařízeních možná až 12 milionů lidí, 51.9 milionu v televizi

BBC označila poslední olympijské hry za „multiplatformní“ a „první skutečně digitální“. Podle BBC její web a aplikace zaznamenala 9.2 milionu unikátních prohlížečů v mobilech a 2.3 milionu unikátních prohlížečů v tabletech. Právě mobily a tablety jsou také za 12 miliony požadavků na videa. Další zajímavá informace je, že použití tabletů vykazovalo špičku v devět hodin večer, u počítačů naopak v období oběda a odpoledne (a po konci pracovní doby jejich roli přebíraly mobily). Napříč všemi…

Daniel Dočekal

14. 8. 2012 14:04

Twitter zablokoval účet novináře z The Independent

Guy Adams, novinář pracující pro britský The Independent přišel o účet na Twitteru. Důvodem je jediný tweet, we kterém Adams uvedl mailovou adresu Gary Zenkela, prezidenta NBC pro olympijské pokrytí. “The man responsible for NBC pretending the Olympics haven’t started yet is Gary Zenkel. Tell him what u think! Email: Gary.zenkel@nbcuni.com"

Daniel Dočekal

31. 7. 2012 17:32
| 2

Olympiáda vede marný boj s Internetem. Zbraní jsou absurdní zákazy a pravidla

Američané viděli zahájení Letních olympijských her v Londýně se zpožděním a ještě k tomu jen v sestřihu. Vlastník práv navíc věnuje obrovské úsilí mazání čehokoliv „olympijského“ z YouTube. Diváci nesmějí skoro nic a sportovci už vůbec nic. Vítejte do světa velkých peněz.

Daniel Dočekal

30. 7. 2012 6:30

Hvězdou zahájení olympiády na Twitteru byl ... Mr. Bean (a také české holínky neboli #wellies)

Podle Twitteru se největší špička v komunikaci na Twitteru v průběhu zahajovacího ceremoniálu konala, když se objevil Rowan Atkinson (neboli Mr. Bean). Na Twitteru můžete tweety týkající se olympiády sledovat například prostřednictvím hash tagu #olympics. @lyssaslounge komentuje české holínky Na českém Twitteru hash tagy týkající se olympiády obsadily takřka kompletně začátek žebříčku trendů (viz www.klaboseni.cz). Mimořádnou pozici si získal i #wellies, tedy narážka na famózní české holínky,…

Daniel Dočekal

28. 7. 2012 8:40
| 1

Nevhodný tweet je za koncem řecké sportovkyně na Olympiádě

Voula Papachristou, řecká trojskokanka, skončila na Olympiádě. Důvodem je řada tweetů na jejím účtu na Twitteru (@papaxristoutj). Washington Post komentuje tweet nevhodně se zmiňující o imigrantech z Afriky a tweety vyjadřujících podporu řecké neonacistické straně Zlatý úsvit . Přináší také vyjádření Olympijského výboru, který uvádí jako důvod vyloučení Papachristou z týmu „prohlášení v rozporu s hodnotami a myšlenkami Olympijského hnutí“.

Daniel Dočekal

26. 7. 2012 19:29

Na Twitteru můžete protestovat proti Olympiádě, ale bez použití loga

Olympiáda jsou především peníze. A ta letošní, londýnská, je doprovázena nebývalým množstvím omezení, regulací a schvalování. Množství slov a slovních spojení, která nesmíte použít, se rozrostlo. Ne nadarmo se vžilo označení „Událost, která se neodvažuje vyslovit vlastní jméno“.

Daniel Dočekal

1. 6. 2012 6:25

Na Olympijských hrách prostě nic sdílet nebudete, nebudete a nebudete

Pokud se pojedete podívat na londýnskou Olympiádu, zapomeňte na nějaké to sdílení na Twitter, Facebook či kamkoliv jinam. Podmínky držitelů vstupenek jasně zakazují jakékoliv obrazové, filmové či zvukové záznamy použité pro cokoliv jiného než pro soukromé a domácí použití. Přímo je zakázáno pořízené fotografie, videa i zvuk umístit na sociální sítě a Internet. Samozřejmě je i zakázáno pořízené záznamy prodávat a poskytovat komukoliv dalšímu.

Daniel Dočekal

27. 4. 2012 10:03

Londýnská Olympiáda má velmi striktní pravidla týkající se sociálních sítí

Pro zhruba 70 tisíc dobrovolníků působících na Olympiádě v Londýně bude možná docela složité dodržet velmi přísná pravidla týkající se používání sociálních médií. V zásadě je vyloučeno aby na své účty na sociálních sítích napsali či nahráli cokoliv jiného, než pouze oficiální vyjádření a zprávy, které bude poskytovat pořadatel.

Daniel Dočekal

12. 1. 2012 7:34
| 7