Hlavní navigace

Twitter zapíná novou podobu profilu všem, jaké rozměry fotek potřebujete?

22. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zvýrazňování nejpopulárnějších tweetů, větší fotka v záhlaví nebo připnutí vybraného tweetu na horní pozici – Twitter ode dneška umožňuje zapnout nový profil všem uživatelům.

Dva týdny poté, co Twitter na vybraných uživatelích ukázal novou podobu webového profilu, zapnul nový design a funkce všem uživatelům.

Pokud se vám výzva k vyzkoušení nového profilu ještě nezobrazila v záhlaví stránky, můžete se k ní dostat prostřednictvím tohoto odkazu.

Po vyzkoušení máte možnost vrátit se ke staré podobě, nebo rovnou zapnout nový profil. Počítejte ale s tím, že časem na nový design budou muset přejít všichni uživatelé. Na to, jak vypadá, se můžete podívat například na profilu Lupy nebo třeba první dámy USA Michelle Obamové.

Nová velikost fotek

Kromě větší fotky v záhlaví (Twitter doporučuje rozměr 1500×500 px, menší fotografie se roztáhnou na tuto velikost) a zvětšeného profilového obrázku (Twitter doporučuje nejméně 400×400 px) se mění také způsob využití obrázku na pozadí – na profilové stránce se nově zobrazuje podklad pouze v podobě jednobarevné plochy (její barvu si můžete zvolit). Pokud máte nahraný podkladový obrázek, zobrazí se jen na detailu tweetu, nebo na stránkách Domů, Upozornění nebo Objevujte.

K dalším změnám patří zvýrazňování tweetů, které získaly nejvíce interakcí – retweetů, oblíbených nebo odpovědí. Jejich font je o něco větší než u tweetů s méně reakcemi. 

CIF23

Jeden tweet také nyní můžete připnout na horní pozici svého profilu – stačí jen z nabídky (otevírá se ze symbolu tří teček, které je u symbolů pro odpověď, retweet nebo oblíbené pod každým tweetem) vybrat Pin to your profile page. Připnutý tweet by měl na horní pozici vydržet, dokud jej znovu neodepnete, nebo nepřipnete jiný. Připnutý tweet je ovšem viditelný pouze na webovém profilu – v mobilní aplikaci se tweety dál řadí jen podle času.

Nový design se totiž týká jen webové verze profilu, v mobilních aplikacích se (zatím) nic nemění.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).