Hlavní navigace

U CESNETu dávají Cisco zdarma

8. 4. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavou nabídku pro své zákazníky připravil CESNET ve spolupráci se společností Cisco Systems. Zákazníci, kteří se připojí pevnou linkou, mohou dostat zdarma směrovač řady 1600. Princip bude podobný jako u dotovaných mobilních telefonů.

Zajímavou nabídku pro své zákazníky připravil CESNET ve spolupráci se společností Cisco Systems. Zákazníci, kteří se připojí pevnou linkou, mohou dostat zdarma směrovač řady 1600. Princip bude podobný jako u dotovaných mobilních telefonů.

CESNET spolupracuje s Ciscem již dlouhou dobu a podobně jako většina tuzemských poskytovatelů připojení využívá jeho směrovačů a dalších prvků ve svých sítích jak v komerčním CESNETu, tak v TEN-155 CZ. Jako prohloubení této spolupráce přichází současná nabídka společného bundlu služeb a produktů. Cisco na podobných aktivitách podle vlastních slov spolupracuje i s dalšími významnými poskytovateli připojení u nás, již dříve přišlo s podobnou – byť tuším jen sezónní – nabídkou PVT.

Podmínkou k získání routeru 1600 či 1605 od CESNETu zdarma je objednávka připojení k Internetu pevnou linkou (platí to i pro nejnižší rychlost 19,2) a současně podpis smlouvy nejméně na dva roky; zde je jasná paralela s dotovanými telefony. Po uplynutí těchto dvou let se bude zákazník moci rozhodnout, zda si směrovač nadále ponechá v jakémsi pronájmu od CESNETu, nebo zda si jej za zbytkovou cenu odkoupí. Stávající zákazníci CESNETu mohou získat směrovač také, ovšem pouze v případě, že upgradují rychlost své pevné linky alespoň o úroveň výše (například z 64 kb/s na 128 kb/s, výjimkou je upgrade 28,8 na 33,6, kde nabídka neplatí).

Běžná prodejní cena směrovače, který zákazník získá, se pohybuje kolem 40 tisíc korun bez DPH. Jeho výhody ocení především zákazníci, kteří na Internetu provozují nějaké aplikace či aktivity s přidanou hodnotou. Výhodné je například jeho použití pro virtuální privátní sítě (VPN), které využívají veřejné Internetové sítě pro soukromou komunikaci, která je zabezpečena proti zneužití (IPSec, kryptování, tunelování, ). Další možné uplatnění je podle zástupců firmy Cisco i v oblasti přenosu hlasu přes datové sítě.

MIF22_Early

Více informací najdete na stránkách CESNETu, které jsou této nabídce věnovány.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.