Hlavní navigace

Ubisoft žaluje společnost OEM kvůli úniku hry na Internet

18. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úniky pirátských kopií očekávaných novinek do výměnných sítí se netýkají jen filmů nebo hudby, ale také počítačových her jako je třeba Assassin's Creed od společnosti Ubisoft, která po úspěchu na konzolové scéně chtěla oslovit také majitele osobních počítačů. Její komerční úspěch však není nijak oslňující a Ubisoft za tím vidí právě únik hry před jejím uvedením na trh a žaluje do nedávna partnerskou společnost Optical Experts Manufacturing, jejíž zaměstnanec za únikem stojí. Firma prý…

Úniky pirátských kopií očekávaných novinek do výměnných sítí se netýkají jen filmů nebo hudby, ale také počítačových her jako je třeba Assassin's Creed od společnosti Ubisoft, která po úspěchu na konzolové scéně chtěla oslovit také majitele osobních počítačů. Její komerční úspěch však není nijak oslňující a Ubisoft za tím vidí právě únik hry před jejím uvedením na trh a žaluje do nedávna partnerskou společnost Optical Experts Manufacturing, jejíž zaměstnanec za únikem stojí. Firma prý nedodržela dohodnutá bezpečnostní opatření.

cif-tip-téma-foto

V USA se řádně prodalo přes 40 000 kopií zmíněné hry pro osobní počítače. Ubisoft však tvrdí, že pirátská kopie zaznamenala minimálně 700 000 stažení. Škoda jde podle Ubisoftu do milionů dolarů. Nejde prý jen o samotné nelegální šíření, ale také o to, jaká verze hry vlastně unikla. Obsahovala totiž jednu chybu, o které Ubisoft tvrdí, že byla záměrná a měla být jednou z bezpečnostních pojistek. Ve verzi, která je nyní v prodeji, na ní prý hráči nenarazí. Ovšem právě tato chyba podle Ubisoftu může za negativní publicitu a kritické ohlasy z řad hráčů, což se mělo nepříznivě projevit na úspěchu hry. (GameSpot.com)

V Česku nejznámějším únikem podobného typu je rok starý případ filmu Vratné lahve. Internetem se začala šířit kopie v DVD kvalitě, kdy se přes obraz čas od času objevoval text Pouze pro vnitřní potřebu MK ČR. Nekopírovat. Film zamířil na pulty obchodů a DVD půjčoven až několik týdnů po tomto úniku.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.