Hlavní navigace

Ubuntu One: synchronizace dat mezi počítači s Ubuntu

Jiří Macich ml.

Minulý týden se objevila informaci, že služba Ubuntu One bude součástí nového systému Ubuntu 9.10. Ubuntu One synchronizuje soubory přes vzdálený server a jsou tak dostupné na všech zúčastněných počítačích a také přes web. Ubuntu One je službou firmy Canonical. Je určena hlavně domácím uživatelům a těm také nabízí jednoduchou možnost synchronizace svých dat. Na každém vašem počítači, který do Ubuntu One zapojíte, se vytvoří adresář, ve kterém najdete dva další adresáře. Jeden patří vám a do něj…

Minulý týden se objevila informaci, že služba Ubuntu One bude součástí nového systému Ubuntu 9.10. Ubuntu One synchronizuje soubory přes vzdálený server a jsou tak dostupné na všech zúčastněných počítačích a také přes web. Ubuntu One je službou firmy Canonical. Je určena hlavně domácím uživatelům a těm také nabízí jednoduchou možnost synchronizace svých dat. Na každém vašem počítači, který do Ubuntu One zapojíte, se vytvoří adresář, ve kterém najdete dva další adresáře. Jeden patří vám a do něj si nahráváte vlastní soubory a druhý obsahuje data uživatelů, kteří s vámi data sdílí. S oběma adresáři pracujete lokálně, takže změny se uloží nejdříve u vás na disku a aplikace běžící na pozadí je začne přesouvat na server, popisuje službu kolega Adam Štrauch v dnešním článku Ubuntu One: synchronizace dat mezi Ubuntu počítači z našeho sesterského serveru Root.cz, kde se o Ubuntu One můžete dočíst více zajímavých informací.

Našli jste v článku chybu?
27. 8. 2009 17:00
Nolwendil (neregistrovaný)
Pro Windows existuje služba Live! Mesh. Přes úložiště SkyDrive nabízí 25GB místa. Takže by to teoreticky bylo použitelné třeba i na složku AppData, a tedy i na synchronizaci veškerých nastavení. Jen nevím, zda to tak bude fungovat i v praxi.