Hlavní navigace

Události ČT nabídnou příští rok novou grafiku a on-air titulkování

1. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 10. 2009

Nová grafika a tzv. on-air titulkování, to by měly být dva z taháků, které Česká televize připravuje pro svou hlavní zpravodajskou relaci Události pro příští rok. Na chatu serveru ČT24.cz to uvedl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Tyto prvky budou podobné těm, jako mají některé zahraniční stanice. Bude to přehlednější a zajímavější než nyní, upozornil Fridrich.

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich: ČT 24 zavede nové hlavní zprávy, Události změní grafiku

K novinkám dále uvedl, že se také lehce upraví a přizpůsobí studio. Zaměřujeme se nyní hlavně na vizuální stránku vysílání jak Událostí, tak ČT24, protože tady je nutné přizpůsobit vysílání novým technologiím, upřesnil ředitel zpravodajství veřejnoprávní televize. Diváci se díky přesunu Událostí, komentářů na ČT24 budou moci těšit také na hodinové zpravodajství od 22 hodin. Tento krok bude možný po rozšíření digitálního vysílání multiplexu 1 na téměř celé území České republiky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).