Hlavní navigace

Milan Fridrich: Události, komentáře by měly být hodinové a na ČT 24

29. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 12. 2008

VIDEO UVNITŘ Zpravodajský pořad Události, komentáře by se měl časem přesunout z druhého programu České televize na zpravodajský kanál ČT 24 a protáhnout stopáž na celou hodinu. V pondělním Interview ČT 24 to prohlásil ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich, podle něhož ale k této změně nedojde dříve než v roce 2010. V příštím roce se zaměříme na proměnu hlavních zpravodajských relací, řekl.

VIDEO: Záznam pořadu Interview ČT 24 s Milanem Fridrichem

Zpravodajství ČT čeká v příštím roce náročná zkouška v podobě informování o předsednictví České republiky v Evropské unii. ČT 24 připravuje speciální vysílání pod mottem V čele Evropy, které bude provázet nové vizuální pozadí. Nová grafická podoba Událostí a dalších hlavních zpravodajských relací bude vycházet ze změn, kterými už prošly Otázky Václava Moravce nebo na které si diváci mohou pamatovat ze speciálního vysílání Americká noc a přenosu kongresu ODS, uvedl Fridrich.

cif - debata 2

ČT 24 se podle ředitele zpravodajství hodně zaměření na mimořádné události. Zpravodajská televize ve 21. století se nemůže chovat jako CNN začátkem 90. let. Musí divákovi zprostředkovat situaci z místa, kde on nemůže být. Televize je zážitková věc, vysvětlil Fridrich. Naopak programy ČT 1 a ČT 2 si ponechají souhrnné zprávy jako dosud. Změní se Události, současné půlhodinové zprávy na ČT 1 se čase, zkrátí na pět minut, dodal šéf zpravodajství ČT.

V únoru 2009 otevřeme nové Burzovní studio. Finanční krize ukázala, jak důležité to bylo rozhodnutí, mít ČT přímo na místě. Nové studio bude na úrovni, která by mohla být srovnatelná se světem, slíbil Fridrich. Česká televize by měla v příštím roce také rozhodnout o tom, zda zřídí dva nové posty stálých zahraničních zpravodajů na Blízkém Východě a v Londýně. Tím pádem bychom jich měli dvanáct, což je polovina oproti rakouské veřejnoprávní televizi ORF, konstatoval Milan Fridrich.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).