Hlavní navigace

Události opět ve vysokém rozlišení? Od září, slibuje Česká televize

Lukáš Polák

„Důvodem této prázdninové změny je rekonstrukce osvětlovacího roštu ve virtuálním studiu SK-8, který již v některých parametrech nevyhovoval revizním předpisům,“ sdělila mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlavní zpravodajská relace České televize Události se bude ve vysokém rozlišení (HDTV) vysílat opět od září. Serveru DigiZone.cz to sdělila tisková mluvčí veřejnoprávního média Alžběta Plívová. V současné době se podle jejích slov Události po přechodnou dobu vysílají ze studia SK-6, které zatím ještě není technicky vybaveno pro odbavení pořadů v HD kvalitě. Tuto skutečnost zaznamenali diváci nejen u samotných zpráv, ale i Branek, bodů, vteřin. Události jsou v HD kvalitě k dispozici na ČT1, stanice ČT24 HD odstartuje v příštím roce.

CIF19

K TÉMATU: Zpravodajský kanál ČT24 oslaví deset let, chystá dvouhodinový speciál

Důvodem této prázdninové změny je rekonstrukce osvětlovacího roštu ve virtuálním studiu SK-8, který již v některých parametrech nevyhovoval revizním předpisům. Horní sféra studia byla naposledy rekonstruována v létě roku 1999 a v současné době již nejsou dostupné mnohé náhradní díly a řada komponent nutných k provozu teleskopů a pojezdů. Po rekonstrukci se tak ve studiu jednak zlepší možnosti obsluhy a zejména rychlost změn v zasvícení scény, zdůvodnila Plívová.