Hlavní navigace

Udělá Seznam.cz ze Streamu český YouTube?

1. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 10. 2007

Internetový portál Seznam.cz se stal spoluvlastníkem české obdoby serveru YouTube.com, internetové televize Stream.cz. Kdo bude mít rozhodující slovo, tedy kdo bude většinový vlastník se zatím neví, známá také není ani cena, kterou zatím Seznam do Streamu investoval.

Stream.cz bude i nadále patřit společnosti Global Inspiration bývalého ředitele televize Prima Miloše Petany, do konce tohoto roku by však měly proběhnout některé změny. Očekává se úprava loga, malá změna desingu a novinky technického rázu, například by mělo skončit problémové „trhání“ obrazu při přehrávání, očekává se jednodušší skript pro přidávání videí na cizí stránky a v souvislosti s tím také možnost přidávat na cizí stránky videa přímo z dílny Streamu.

Seznam má rovněž v plánu implantovat Stream do svých služeb, jako to například nyní funguje u portálů Horoskopy.cz nebo Super.cz. Diskutovalo se také o problému další orientace portálu, totiž zda se obsah posune spíše k amatérské produkci nebo začne být více profesionální. Zatím jsou jasnější vyhlídky spíše na druhou možnost, neboť Stream v současné době plánuje několik nových pořadů, například reality show českého zpěváka Daniela Landy Peklo.

UXD

Mělo by v ní jít o pokus začlenit zpět do společnosti lidi žijící na jejím okraji za pomocí náročných fyzických úkolů. Jak se domnívá Ivo Lukačovič , návštěvnost „nového“ Streamu by mohla být velká. Vyslovil tezi, že do konce roku bude minimálně jedno video shlédnuto miliónem uživatelů, myslí si také že měsíční návštěvnost do konce roku také překoná milión lidí.

Zdroj: Lupa.cz