Hlavní navigace

Václav Žák: Udělení licence TV Barrandov se zdrží kvůli soudům

6. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 2. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se příští týden nebude zabývat žádostí digitální televize Barrandov o udělení kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Podle předsedy RRTV Václava Žáka totiž dosud neobdržela od Městského soudu v Praze kompletní spis k případu odebrání licence na základě žaloby neúspěšných účastníků licenčního řízení na programové pozice v přechodných digitálních multiplexech B a C.

O této licenci můžeme rozhodovat až poté, co budeme mít kompletní spis od soudu. O vydání spisu musíme žádat my jako Rada ve chvíli, kdy nám přijde žádost o udělení kompenzační licence, řekl Žák serveru DigiZone.cz. Rada však podle něj netuší, který soud tyto spisy má: zda Městský soud v Praze, ke kterému se obraceli neúspěšní žadatelé o licenci, nebo Nejvyšší správní soud, který řešil stížnosti proti rozhodnutí Městského soudu o zrušení udělených licencí pro digitální televize.

BRAND

Soudy jsme už obesílali třikrát. Něco nám už vrátily, ale ne všechno. Na schůzi příští týden bude Rada zastavovat probíhající správní řízení (řízení o udělení licencí na programové pozice v přechodných multiplexech B a C, které kvůli soudům stále ještě pokračuje, ale diginovela vysílacího zákona platná od 1. ledna 2008 ho zastavuje, pozn. red.). Na to už podklady máme. Ale jednání o Barrandovu nebude, protože k němu nemáme všechny materiály, dodal Žák.

TV Barrandov požádala o vydání kompenzační licence 11. ledna, radní by měli o jejím požadavku rozhodnout do šedesáti dnů. Žádný další člen Asociace digitálních televizí (ADT) dosud o udělení kompenzační licence nepožádal, dodal Žák. Během února však plánuje žádat zpravodajská televize Z 1.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).