Hlavní navigace

Václav Žák: Udělení licence TV Barrandov se zdrží kvůli soudům

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se příští týden nebude zabývat žádostí digitální televize Barrandov o udělení kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Podle předsedy RRTV Václava Žáka totiž dosud neobdržela od Městského soudu v Praze kompletní spis k případu odebrání licence na základě žaloby neúspěšných účastníků licenčního řízení na programové pozice v přechodných digitálních multiplexech B a C.

O této licenci můžeme rozhodovat až poté, co budeme mít kompletní spis od soudu. O vydání spisu musíme žádat my jako Rada ve chvíli, kdy nám přijde žádost o udělení kompenzační licence, řekl Žák serveru DigiZone.cz. Rada však podle něj netuší, který soud tyto spisy má: zda Městský soud v Praze, ke kterému se obraceli neúspěšní žadatelé o licenci, nebo Nejvyšší správní soud, který řešil stížnosti proti rozhodnutí Městského soudu o zrušení udělených licencí pro digitální televize.

KL2018 Tip nominace

Soudy jsme už obesílali třikrát. Něco nám už vrátily, ale ne všechno. Na schůzi příští týden bude Rada zastavovat probíhající správní řízení (řízení o udělení licencí na programové pozice v přechodných multiplexech B a C, které kvůli soudům stále ještě pokračuje, ale diginovela vysílacího zákona platná od 1. ledna 2008 ho zastavuje, pozn. red.). Na to už podklady máme. Ale jednání o Barrandovu nebude, protože k němu nemáme všechny materiály, dodal Žák.

TV Barrandov požádala o vydání kompenzační licence 11. ledna, radní by měli o jejím požadavku rozhodnout do šedesáti dnů. Žádný další člen Asociace digitálních televizí (ADT) dosud o udělení kompenzační licence nepožádal, dodal Žák. Během února však plánuje žádat zpravodajská televize Z 1.

Našli jste v článku chybu?