Hlavní navigace

Úderem poledne nebudete muset v tisícovce e-shopů platit za dopravu

Martin Vyleťal

Odstartuje totiž akce „Den dopravy zdarma“, inspirovaná americkým Free Shipping Day. Až do zítřejšího poledne získáte při nákupu nad 300 Kč dopravu objednaného zboží zdarma.

V poledne startuje druhý ročník akce „Den dopravy zdarma“, který pořádá Heureka.cz. Zatímco do loňského ročníku se zapojilo 583 tuzemských e-shopů, letos evidují organizátoři už více než tisícovku internetových obchodů.

E-shopy, které se akce účastní, nabínou zákazníkům u objednávek nad 300 Kč dopravu po Česku zdarma. Mezi zapojenými e-shopy je řada těch menších, nechybí ale ani velcí hráči jako Alza.cz, Kasa.cz, Mall.cz či T.S.Bohemia. Akce trvá do zítřejšího poledne.

Marcom

Loni činila průměrná hodnota objednávky v rámci akce 1 555 Kč. Pětina objednávek připadla na segment elektroniky. Celkem lidé za dobu trvání akce uskutečnili v zapojených e-shopech 87 300 objednávek.

„Den dopravy zdarma“ je inspirovaný americkým Freeshippingday.com. Ten připadá na 18. prosinec. Letos může zatím počítat s účastí 386 internetových obchodů. Jejich počet ale určitě ještě výrazně vzroste. V roce 2011 se jich akce zúčastnilo 2600. Američané na Free Shipping Day v roce 2011 utratili v internetových obchodech více než miliardu dolarů.

Našli jste v článku chybu?
12. 11. 2013 14:24
Holka Šikovná (neregistrovaný)

Včera jsem si chtěla objednat určité zboží a když jsem zjistila, že dnes je akce Doprava zdarma, odložila jsem objednávku. K mému údivu internetový obchod pro dnešní den navýšil cenu zboží - a světe div se - o částku, kterou si normálně účtuje za dopravu. Tak jsem si zboží objednala jinde, jak jinak

13. 11. 2013 14:10

Navíc na rozdíl od Heuréky to je srovnávač, kam může napsat kdokoliv cokoliv

Není to pravda. Heuréka to má vázané na lidi pouze u e-shopů s certifikátem. U ostatních nikoliv. Konkurence nám takto u jednoho e-shopu bez certifikátu pár lživých hodnocení napsala a v Heuréce reagovali tak, že je to nezajímá, že podmínky jsou stejné pro všechny a oni nemají, jak to ověřovat.