Hlavní navigace

U:fon má nové majitele. Koupili ho advokáti z Nordic Investors

Jan Beránek

Operátor se stane základním kamenem nové technologické divize Nordic Investors.

Telekomunikace a technologie ze zdravotnictví. To jsou první dvě investice nové technologické divize rok staré investiční skupiny dvou advokátů Tomáše Otruby a Jana Petříka

Air Telecom provozuje mobilní datovou síť U:fon v pásmu 400 MHz a poskytuje služby virtuálního operátora. Noví majitelé chtějí využít příležitosti, které nabízí plánovaný přechod z CDMA na LTE technologii. 

„Tato akvizice nám zároveň poskytne významné synergie pro naše plány v oblasti elektronizace péče o zdraví. Díky této akvizici získáváme mimo jiné vhodné frekvenční pásmo s vysokou prostupností dat, které nám umožní vybudovat moderní telekomunikační síť s nízkými náklady,“ tvrdí v tiskové zprávě zakladatel Nordic Investors Tomáš Otruba. 

Marcom

Kromě Ufona totiž dvojice investorů převzala i kompletní švýcarskou eHI eHealth International. Ta jim zase otevírá dveře do ještě lukrativnějšího světa – elektronizace zdravotnictví. Vlastní totiž akcie firmy IZIP, která dříve pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu provozovala elektronické zdravotní knížky nebo portál, přes který s VZP komunikovali lékaři, nemocnice či zaměstnavatelé. 

"Elektronizace zdravotní péče, chytré aplikace, elektronická komunikace pacienta s lékařem nebo kontrola dávkování medikace se obecně označují jako budoucnost zdravotnictví,“ dodává Jan Petřík, partner Nordic Investors. 

Našli jste v článku chybu?
17. 5. 2016 9:44

Jestli se tohohle mrtveho kone poradi ozivit. V podstate to znamena postavit cele nove jadro site. Ale treba maji advokati za IZIP penez dost ;-)

17. 5. 2016 16:12
Jirka (neregistrovaný)

Ufon byl původně projekt Penty. Evidentně se jim podnikání moc nedaří, když nemají co do činění se státem.

Tentokrát padla kosa na kámen velmi tvrdě. Radek Vondra opustil svoji firmičku Digres (kterou vlastnil s rodinou a kamarády), nechal se najmout do Ufona a pak Digresu přihrál obrovské zakázky za velkorysé ceny. Některé jeho mistrovské kousky, jako nasazení SAPu do malého startupu, pravidelné čistky těch co mu do jeho kšeftíků začínali vidět, nebo koupení licencí na dvě různé DWH řešení by …