To ve skupině 15+ oslovilo sice „jen“ 1,063 mil. (Ulice 1,096 mil.), ale podíl dosáhl na 54,2 %, zatímco Ulice skončila na 36,16 %. Fotbalové utkání Španělsko-Česko se navíc jako jediné v TOP 10 pořadů za všechny kanály vyhouplo nad padesátiprocentní podíl na publiku. Z nezpravodajských pořadů se pak v žebříčku uplatnilo už jen Panoptikum města pražského se 711 tisíci diváky a těsně za ním i komedie Rafťáci. Tu vidělo 682 tisíc.
NEDĚLNÍ DATA: Nova má první čtyři místa, ČT bodovala s „velrybí stoličkou“, Prima ostrouhala
ČT Sport poněkud protřepala celkovou sledovanost (14,13 %) a u mladšího publika 15–54 přes den předběhl nejen ČT 1 (7,41 %), ale i Primu (12,69 %). Tu v hlavním vysílacím čase zachránilo jen Ohnivý kuře, díky němuž skončila na 17,27 %, zatímco ČT Sport byla s 10,97 % třetí. Jedničkou byla podle očekávání Nova, která se vždy pohybovala mezi 20 a 30 %, což se žádné jiné stanici nepodařilo.
Plnoformátová TV Barrandov se uplatnila pouze přes den při celkovém podílu u obecné divácké skupiny 4,59 %. Dařilo se stanici Kino Barrandov, která v obou časech a obou diváckých skupinách skončila nad jedním procentem, a jeden díl seriálu Zákon a pořádek atakoval hranici 100 tisíc a 4 % v TOP 5 za kanál. V TOP 5 se dařilo i TV Barrandov a všech pět pořadů skončilo v 15+ nad 100 tisíci diváky a 4%, resp. 5% podílem na publiku.
MINULÝ TÝDEN: Ohnivému kuřeti přibylo osmdesát tisíc diváků a porazilo filmy na ČT 1 i na Nově
Dalším stanicím včera jednoznačně dominoval kanál ČT Sport. Obě fotbalová utkání a i studio Euro 2016 končí nad 350 tisíci diváky. Výsledky, které zatím dorazily, sice ještě nejsou zcela relevantní, ale v nejvyšším bodě se utkání Španělsko-Česko, jasná jednička v TOP 5 za kanál, dostalo v 15+ na podíl 54,2 % a v 15–54 na 52,91 %. Dokonce i utkání Belgie-Itálie zhlédlo 409 tisíc diváků při podílu na publiku 12,1 %, který v 15–54 poskočil na 13,74 %.