Hlavní navigace

Úložiště Google Docs: náhledy souborů, vylepšené vyhledávání a navýšený limit

27. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google vylepšuje možnosti nového úložiště souborů v rámci Google Docs, se kterým přišel teprve před několika dny. Nyní ale doplnil nový režim zobrazení přehledu uložených souborů, ve kterém jsou k jednotlivým souborům automaticky generovány náhledy. Náhledy jsou připravovány například pro obrázky nebo třeba i PDF dokumenty. Lze je použít i při prohledávání obsahu úložiště. Další novinkou je integrace upozornění na možné překlepy při zadávání vyhledávacího dotazu, což je funkce důvěrně známá…

Google vylepšuje možnosti nového úložiště souborů v rámci Google Docs, se kterým přišel teprve před několika dny. Nyní ale doplnil nový režim zobrazení přehledu uložených souborů, ve kterém jsou k jednotlivým souborům automaticky generovány náhledy. Náhledy jsou připravovány například pro obrázky nebo třeba i PDF dokumenty. Lze je použít i při prohledávání obsahu úložiště. Další novinkou je integrace upozornění na možné překlepy při zadávání vyhledávacího dotazu, což je funkce důvěrně známá zřejmě všem uživatelům vyhledávače Google.

Novinkou je též posunutí kapacitního omezení na jeden soubor z původních 250 MB na nynější 1 GB. Kapacita samotného (bezplatného) úložiště však zůstává nezměněna, takže pojme jen 1 GB dat. Sada Google Docs je nyní často srovnávána s úschovnou dat Windows Live SkyDrive nabízející zdarma až 25 GB. Jenže v jejím případě si Microsoft nadměrné využívání nebo zneužívání ošetřil jinak: stropem pro jeden soubor je pouhých 50 MB, což možnosti skladování většího objemu dat notně limituje. (The Official Google Docs Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.