Hlavní navigace

Úložiště MediaFire jde s cenou ještě níže než Google, cenová válka se rozjíždí

10. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zatímco AVG LiveKive a Ubuntu One končí, MediaFire vstupuje do cenové války. 1 TB nabízí aktuálně za 2,49 USD měsíčně. Google si za 1 TB i po nedávném zlevnění účtuje 9,99 USD.

Je pravděpodobné, že ještě letos dojde k další konsolidaci cloudových úložišť. Konečně totiž začala cenová válka mezi jednotlivými službami, kterou letos v březnu odstartoval Google Drive. Ještě lepší ceny nabízí předělané úložiště MediaFire, které bylo dříve klasickým souborovým skladištěm hojně využívaným pro šíření tzv. pirátských kopií filmů, hudby a dalšího obsahu.

Dnes jde o klasické cloudové úložiště se synchronizačními funkcemi. Zdarma nabízí kapacitu 10 GB, tedy více než třeba Dropbox či OneDrive. Standardní cena za 1 TB prostoru je 4,99 USD. Google si za stejný prostor účtuje 9,99 USD měsíčně. MediaFire navíc aktuálně nabízí zaváděcí slevu, takže měsíční předplatné 1 TB vyjde jen na 2,49 USD.

MediaFire poskytuje synchronizační utilitu pro Windows XP a vyšší nebo OS X 10.6 a vyšší. K datům v cloudu lze kromě webového rozhraní přistupovat pomocí aplikace pro mobilní zařízení se systémy Android (2.2 a vyšší) a iOS (5.0 a vyšší). Pro vývojáře je k dispozici také otevřené API, takže se časem mohou objevit i neoficiální klienti a aplikace například pro Windows Phone.

Končí AVG LiveKive a Ubuntu One

Na poli cloudových úložišť dochází k zřejmě neodvratitelné konsolidaci již dnes. Po více než třech letech společnost AVG Technologies dnes prakticky ukončila provoz úložiště AVG LiveKive. Dosavadní uživatelé si ještě do 18. srpna tohoto roku mohou stáhnout svá data, ale nahrávání nových již není možné, natož registrace nových uživatelů.

Známý výrobce bezpečnostního softwaru českého původu původně své cloudové úložiště zpřístupnil veřejnosti v únoru 2011. AVG LiveKive mělo být „jednoduché, bezpečné a spolehlivé úložiště, pro které je archivace a sdílení obsahu stejně přirozené a bezpečné jako je ukládání peněz do banky,“ tvrdila v roce 2011 společnosti AVG Technologies.

Content First 2022_tip temata

Jenže v mezidobí byla po letech spekulací spuštěna služba Google Drive a Microsoft SkyDrive (dnešní OneDrive) zažil úspěšný re-launch. Konkurence v daném tržním segmentu výrazně zesílila. Již dříve jsme vás informovali, že dalším úložištěm na odpis je Ubuntu One provozované pět let firmou Canonical, která stojí za nejpopulárnější linuxovou distribucí Ubuntu.

Provoz Ubuntu One a přidruženého hudebního obchodu Ubuntu One Store bude ukončen 1. června 2014. V provozu zůstane pouze autorizační služba Ubuntu One Single Sign On založená na Open ID. Canonical se prý zbavuje okrajové služby ve prospěch dalšího vývoje linuxové distribuce Ubuntu nejen pro počítače, ale také tablety a mobily.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.