Hlavní navigace

Unie svobody slibuje bezplatné internetové připojení

5. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předvolební souboj politických stran jede na plné obrátky. Sociální demokraté slibují příspěvek ve výši 7.000 Kč na nový počítač pro žáky 6. tříd základních škol, Unie svobody pro změnu slibuje zavedení bezplatného internetového připojení pro všechny občany. Moderní společnost je založená na výměně informací a na svobodné komunikaci, a proto považujeme bezplatný přístup k internetu za občanské právo, uvedl Pavel Němec, předseda Unie svobody a místopředseda vlády.

Předvolební souboj politických stran jede na plné obrátky. Sociální demokraté slibují příspěvek ve výši 7.000 Kč na nový počítač pro žáky 6. tříd základních škol, Unie svobody pro změnu slibuje zavedení bezplatného internetového připojení pro všechny občany. Moderní společnost je založená na výměně informací a na svobodné komunikaci, a proto považujeme bezplatný přístup k internetu za občanské právo, uvedl Pavel Němec, předseda Unie svobody a místopředseda vlá­dy.

BRAND23 Workshop

Je technicky možné zavést bezplatný internet do dvou let. Vynaložené náklady budou minimální a vrátí se v podobě lepší informovanosti a vzdělání obyvatel. Ve městech můžeme zavést bezdrátový přenos, zatímco v řídce osídlených oblastech přenost po telefonních linkách nebo po kabelu, vše bude záviset na dostupných technologiích, dodává Martin Stránský, místopředseda Unie svobody a zástupce starosty Prahy 5, na jejímž území již bezplatné připojení k Internetu funguje.

Podle představ Unie svobody by bezplatná byla připojení v rychlostech do 128 kB/s. (Tiskové zprávy)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).