Hlavní navigace

Unikátní dokument o ztroskotání lodi Concordia 3. března na Discovery

24. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
24. 2. 2012

Nové, dosud nikde neodvysílané záběry z videokamer zachráněných pasažérů výletní lodi Concordia, která v lednu ztroskotala u ostrova Giglio poblíž jižního Toskánska, odvysílá v unikátním dokumentu příští sobotu 3. března placený kabelový a satelitní kanál Discovery Channel. Dokument obsahuje také záběry kapitána Francesca Seco Schettina a členů jeho posádky během nejdramatičtějších chvil potápějící se lodi, sdělila mediální zástupkyně Discovery Channel pro Českou republiku Veronika Pešková.

K TÉMATU: Kdo je kdo na kabelu a satelitu: programy z rodiny Discovery

KL24

V exkluzivních filmových materiálech je například vidět, jak kapitán Schettino mluví po telefonu na můstku, jeho postava je osvětlená pouze nouzovými světly po té, co elektrická energie na lodi přestala úplně fungovat. Kapitán vypadá, že vůbec nereaguje na stupňující se nebezpečí, kterému čelí více než 4 200 cestujících i posádka výletní lodi, která právě vyplula na svoji týdenní plavbu, líčí Pešková. Místo příkazu k opuštění lodi kapitán žádá o vlečnou loď.

Potopení Costa Concordie se stalo globální zpravodajskou událostí číslo jedna a vyvolalo spoustu otázek, jak se takováto velká výletní loď vůbec mohla potopit. V dokumentu se snaží řada odborníků vysvětlit, co se vlastně stalo v onen osudný den a zároveň se z inženýrského a vědeckého hlediska snaží najít odpovědi na zbývající řadu otázek, které jsou s potopením lodi spojené, říká viceprezidentka pro vývoj pořadů Discovery International Networks Sarah Davies.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).