Hlavní navigace

Unikl vám start Primy family? Nevadí! Zopakujte si ho s námi

1. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 1. 2012

UVNITŘ VIDEO Dvě minuty po dnešní šesté hodině ranní se dopsala téměř patnáctiletá historie Prima televize. S diváky byla tato stanice od 3. ledna 1997. Kdybychom počítali ještě její předchůdkyni Premiéru, šlo by o let devatenáct. Na pozici televize Prima se objevil očekávaný kanál Prima family. Start proběhl nakonec nikoliv, jak bylo avizováno, tedy v 6 ráno, ale s mírným zpožděním. Video v této aktualitě ukazuje start Primy family na satelitu, kde proběhla změna na stejné programové pozici, kterou využívala „stará“ Prima (v DVB-T tomu tak nebylo, tam existovaly dvě samostatné programové pozice v multiplexu 2).

ICTZ23

K TÉMATU: Nejde vám Prima? Musíte přeladit televizi nebo set-top-box na Primu family

V době, kdy bylo nastavené nahrávání, což bylo v 5:56, už byl na obrazovce monoskop (barevné pruhy) televize Prima, který tu vydržel až do 6 hodin 2 minut a 29 sekund. Pak obrazovka zčernala a objevily se analogové hodiny s vteřinovou ručičkou. Ty tu vydržely pouze do 6:02 a 47 sekund a okamžitě je nahradila červená obrazovka s nepřehlédnutelným logem Prima family, které se pohybovalo směrem k divákovi. Poté začal reklamní blok obsahující dva spoty a následoval již avizovaný animovaný film Hledá se Nemo od studia Pixar.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.