Hlavní navigace

Universal Channel ve verzi pro Českou republiku a Slovensko přešel na formát 16:9

23. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program se v poslední době zaměřil na zatraktivnění programové skladby a snaží se, podobně jako ostatní placené stanice, nabízet nejnovější původní obsah krátce po premiéře v USA.

Filmový a seriálový kanál Universal Channel, ve verzi pro Českou republikuSlovensko, začal vysílat v obrazovém formátu 16:9. Stalo se tak přesně po čtyřech letech od proměny původního Hallmarku, který byl stanicí Universal nahrazen. Změna formátu z 4:3 na moderních 16:9, po které diváci delší dobu volali, proběhla však s menším zpožděním. Původně měl být nový formát nasazen již 2. září, ale z neznámých důvodů se termín několikrát posunul.

Universal Channel začal vysílat ve formátu 16:9
Autor: repro foto Universal Channel

Universal Channel začal vysílat ve formátu 16:9

K TÉMATU: Čtyři roky po proměně z Hallmarku začne vysílat Universal ve formátu 16:9

Universal Channel se v poslední době zaměřil na zatraktivnění své programové skladby a snaží se, podobně jako ostatní placené stanice na našem trhu, nabízet nejnovější původní obsah krátce po premiéře ve Spojených státech. Lze uvést například film Sharknado 2, který byl odvysílán pouhý den po americké premiéře, či seriál Dobrá manželka – jehož 6. řadu uvidí čeští diváci o necelý měsíc později. Na prosinec pak stanice chystá premiéru seriálu Knihovníci, který bude uveden pouze 24 hodin po odvysílání na americké stanici TNT.

Z ARCHIVU: Universal Channel od dnešního dne s novým vizuálem, logem, mottem i webem

Universal Channel je dostupný u řady kabelových, satelitních a IPTV operátorů – mimo jiné u UPC, Skylinku, Digi TV či O2TV. Společnost Universal Networks, provozovatel stanice, do budoucna zvažuje spuštění verze ve vysokém rozlišení (HDTV), ale žádný konkrétní datum pro tento krok zatím stanoven nebyl. Jisté je pouze to, že v krátkodobém horizontu (do konce roku) se tak nestane.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

V oblasti vysílání se specializuje především na kabelovou TV (DVB-C). Dlouhodobě sleduje mediální scénu v zahraničí i ČR a zajímá se mimo jiné o on-air i off-air grafiku jednotlivých stanic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).