Hlavní navigace

Universal pracuje na posílení kanálu E! v Česku, chce ho u dalších operátorů

12. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Stanice Style, kterou původně Universal nabízel na Slovensku, se nakonec z evropského trhu po přeformátování na Esquire TV stáhla.

Společnost Universal Networks International, která v České republice provozuje stanici Universal Channel, intenzivně pracuje na rozšíření stanice E! mezi další operátory. To ale pochopitelně nebude zadarmo. Program, který je svým zaměřením originální, věnuje se výhradně světu celebrit a vše okolo něho, komunikuje tuto stanici prostřednictvím lifestylových a módních magazínů jak u nás, tak na Slovensku. V tomto směru se nám podařilo s většinou z nich navázat úspěšnou spolupráci, uvedla pro náš web zástupkyně firmy Veronika Tamchynová.

K TÉMATU: Lifestylový kanál E! Entertainement v češtině od 1. října, jedná o rozšíření distribuce

Stanice E! je od října lokalizovaná do češtiny, ale na našem trhu ji ve své nabídce prozatím nabízí pouze společnost O2 Czech Republic, provozovatel IPTV služby O2TV. Co se týká poměru dabovaného a originálního obsahu, 60 % programu je v současné době dostupné v češtině, 40 % v angličtině. Zdali se tento poměr změní více směrem ke sta procentům, bude záležet na budování povědomí o značce. V tuto chvíli zatím není tak vysoká poptávka od diváků, jak bychom očekávali, přiznala pro DigiZone.cz Tamchynová.

Mobile Internet Forum 2022

ČTĚTE TAKÉ: „Celebrity“ kanál E! odstartuje na Slovensku ještě letos, u nás asi až v příštím roce

Česká zastoupení při rozšiřování podobných kanálů nemají vždy jednoduchou cestu. Vstup do nabídky satelitního operátora Skylink například ztěžují jednání na nadnárodní úrovni. Skylink je součástí skupiny M7 Group, která kromě České republiky a Slovenska operuje v zemích Beneluxu, v Maďarsku a Rakousku. Povědomí o budování značky na našem trhu by mohla pomoci také spolupráce s různými společenskými akcemi, jako jsou módní přehlídky, večírky a podobně. Tuto možnost Tamchynová nevyloučila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.