Hlavní navigace

Kauza "Peoplemetry" nekončí. Řeší je Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

9. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2012

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal řešit správním řízením tendr na realizátora peoplemetrového měření, jehož vítězem se stala pro roky 2013 až 2017 koncem loňského roku společnost Mediaresearch. Informuje o tom server Týden.cz. Podle něho hrozí Asociaci televizních organizací (ATO), která vítěze vyhlásila, pokuta až téměř patnáct milionů korun.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Nova neuznává podpis nové smlouvy o peoplemetrech, hrozí arbitráží

Vítěze tehdy vyhlásili zástupci ATO s výjimkou televize Nova, tedy Česká televize, společnost FTV Prima a Asociace reklamních agentur. Podle Mediáře.cz bude nyní ÚOHS řešit, zdali byly zachovány „zásady transparentnosti, rovného zacházení a zákazu diskriminace“. Společnost CET 21 (…) ATO upozornila, že rozhodnutí o tom, že společnost Mediaresearch je vítězem tendru, je samo o sobě protiprávní, uvedla koncem listopadu loňského roku televize Nova, která s výběrem firmy, jež má na starosti měření již nyní, nesouhlasila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.