Hlavní navigace

UPC chce streamovat i do televizí. Jde do Chromecastu a Apple TV

4. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor naučil mobilní televizi Horizon Go streamovat vysílání z mobilu na televizní obrazovku.

Kolem půl milionu pořadů si podle statistiky kabelového operátora denně pustí uživatelé služby Horizon Go. Teď už nemusí být úplně omezeni velikostí svého displeje. 

„Vysílání je možné sdílet skrze zařízení Chromecast a Apple TV do jakéhokoli televizoru s HDMI vstupem,“ tvrdí mluvčí firmy David Frodl


Zdroj: UPC

UPC svůj Horizon včetně videotéky My Prime spustilo loni v květnu a zařadilo se do zástupu videoslužeb, jejichž nástup se svou omezenou nabídkou korunoval na konci roku americký Netflix

UXD

O televizi roste zájem

Do souboje o televizní obrazovky se pustila nedávno i internetová televize Stream.cz. Ta vypustila aplikace jak pro Android, tak pro AppleTV. Navazuje tak na loňské aplikace pro chytré televize od LG a Samsungu. 

Ty si, podle blogu firmy, stáhlo už půl milionu lidí. Samotná sledovanost pořadů v aplikacích pak vzrostla až pětinásobně, jen letos v březnu v nich jednotlivé pořady zaznamenaly 1 600 000 zhlédnutí. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.