Hlavní navigace

UPC chystá v kabelu přeskupení programů. Nových kanálů už je hodně

5. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor chce ve spolupráci s provozovateli nových televizních stanic vyjít vstříc svým zákazníkům. Ti pak budou mít současné i nové kanály velkých hráčů pohromadě za sebou.

Největší kabelový operátor u nás, společnost UPC Česká republika, v dohledné době přistoupí k přeskupení stanic v rámci své digitální nabídky. Informuje o tom ekonomický deník E15. Důvodem k tomuto kroku je především fakt, že v poslední době vzniklo několik nových stanic, které jsou šířeny v rámci pozemního digitálního vysílání, ale operátor je nabízí téměř až na konci svého seznamu. V praxi jde o programové pozice větší, než je číslice 100. Diváci je tak snadno mohou přehlédnout.

webcast CM

ČTĚTE TAKÉ: Společnost UPC umístila Primu Zoom i do svého kabelového DVB-T multiplexu

Pozici přiřazujeme novým stanicím podle volné kapacity. Každopádně každý klient si může navolit řazení programů podle vlastních preferencí a řada z nich také tuto možnost využívá, sdělil listu mluvčí operátora Juraj Gerbery. Marie Fianová z tiskového oddělení Novy uvedla, že mediální skupina se snaží o co nejvýhodnější umístění svých programů v rámci všech distribučních platforem. Prima by chtěla zachovat současné řazení s tím, že Primu Zoom by ráda viděla na programové pozici 13.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.