Hlavní navigace

UPC Direct plánuje HD programy v příštím roce

10. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 8. 2009

Satelitní platforma UPC Direct plánuje nabídnout první programy v HD kvalitě v příštím roce. Využije k tomu kapacity, které nabídne její nová satelitní pozice 0,8/1 st. západně. UPC tak může brzy dohnat konkurenční výhodu Skylinku nebo CS Linku. Obě tyto platformy už zahájily vysílání programů v HD.

CIF 24 - tip - superearly cena

Podle informací serveru Parabola.cz by UPC Direct měla televizi ve vysokém rozlišení nabízet zpočátku jen na třech ze čtyř trhů – tedy v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Hodlá spolupracovat i s vysílateli, kteří využívají její novou satelitní pozici i pro šíření programů v HD. Jde například o skandinávskou platformu Canal Digital, která šíří například Eurosport HD, Discovery HD, Animal Planet HD, History HD, National Geographic HD nebo Voom HD.

UPC by tak pomocí sdílení nákladů s jinými provozovateli mohla přinášet větší nabídku HDTV programů než její konkurence. Na českém i slovenském trhu zatím vede Skylink, který nabízí balíček pěti HD programů plus Novu i Novu sport v HD. Brzy se na karty CS Linku a Skylinku zařadí i HD kanál České televize, který veřejnoprávní vysílatel nabídne na pozici 23,5 st. východně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).