Hlavní navigace

Satelitní UPC Direct údajně opustí družice Astra dříve, už v červenci

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 2. 2010

Stěhování satelitní služby UPC Direct z družic společnosti Astra ke konkurenční firmě Telenor zřejmě proběhne rychleji, než se původně předpokládalo. Podle serveru Parabola.cz, který se odvolává na dobře informovaný zdroj, by souběžné vysílání UPC Direct z Astry na pozici 19,2 stupně východně a z nových družic Thor 5 a Thor 6 na pozici 1 stupeň západně, mělo začít již letošního 1. května.

K TÉMATU: UPC Direct se stěhuje. Získá nové diváky nebo je daruje konkurenci?

Původně UPC uvažovala o tom, že souběžné vysílání na staré a nové satelitní pozici zahájí až v průběhu léta a Astru opustí v prosinci. Parabola.cz ale uvádí, že UPC Direct opustí Astru již 31. července. Do té doby si budou muset všichni zákazníci UPC Direct přenastavit satelitní paraboly na novou pozici. Montáž zajistí zdarma společnost UPC. Firma odmítla informace serveru Parabola.cz komentovat.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Proč by se měla satelitní Digi TV spojit s UPC Direct?

Přechodem na satelity společnosti Telenor chce UPC ušetřit na šíření signálu a zároveň získat větší kapacitu pro přenos většího počtu televizních programů. Zatímco na Astře využívá UPC Direct pět transpondérů, na satelitech společnosti Telenor by jich měl mít sedm. Z družic Thor by měl UPC Direct také nabídnout programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.