Hlavní navigace

UPC je technicky na HDTV připraveno

12. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 11. 2007

Do konce tohoto roku bude spuštěna nabídka HD kanálů v nabídce UPC. Takové je bez podrobností oficiální stanovisko této společnosti k chystaným programům ve vysokém rozlišení v digitální kabelové televizi (DVB-C).

Něco více se však přece jen dozvěděli čtenáři serveru Technet na dnešním chatu s osobností. Pro HD vysílání předpokládáme vysílání v MPEG-4, a to bitovým tokem až 12 Mbps na jeden program, uvedl provozní a technický ředitel UPC Petr Jílek.

Cloud23

Vše závisí na tom, jak se podepíší smlouvy. Technicky je vše připraveno, řekl serveru DigiZone.cz tiskový mluvčí společnosti František Malina. Jílek nevyloučil ani možnost spuštění HDTV nabídky ze satelitu. Jedná se o dohodu s dodavateli programingu, konstatoval.

Jeden z chatujících vytknul UPC také kvalitu obrazu. Na velkých obrazovkách je to zatím bída, pixelizace je velmi rušivá. Zvýšení kvality bych uvítal více, než rozšíření nabídky kanálů, stěžoval si čtenář. Tomu Jílek odpověděl, že v první řadě záleží na zdroji signálu od programových společností. Snažíme se vybírat takové zdroje, které jsou v co možná nejvyšší programové kvalitě. Nicméně lepší výsledky lze očekávat až s přechodem na HD, dodal.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).