Hlavní navigace

UPC píše zákazníkům, že nikdy neslibovala zařazení české MTV

23. 12. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

23. 12. 2009

Nikdy jsme neinformovali, kdy bude česká verze hudebního kanálu MTV zařazena do naší nabídky, píše kabelová společnost UPC na úvodní straně internetového formuláře, jehož prostřednictvím si mohou zákazníci objednávat nebo měnit služby od tohoto operátora. UPC tak reaguje na nepřehlednou situaci ohledně výměny evropské mutace MTV za jeho českou lokalizovanou verzi, provozovanou televizí Nova.

K TÉMATU: Česká MTV se dožaduje šíření přes UPC, operátor čeká na smlouvu

Vážení klienti, česká verze hudebního programu MTV v současné době není obsažena v programové nabídce kabelové televize společnosti UPC. S televizí Nova není uzavřena komerční dohoda o vysílání české verze MTV, proto ji nemůžeme vysílat. Nadále však vysíláme evropskou verzi MTV, a to podle platné smlouvy uzavřené s majitelem MTV, informuje UPC v kontaktním zákaznickém formuláři.

ČTĚTE TAKÉ: Česká MTV může kvůli absenci v UPC přijít o některé partnery

Společnost UPC nikdy neinformovala, kdy bude česká verze MTV zařazena do programové nabídky. Vždy šlo o jednostranné tvrzení TV Nova. Proto je nutné, vážení klienti, abyste Vaše dotazy směřovali na provozovatele české verze MTV, tedy na TV Nova, nabádá operátor nespokojené zákazníky. Zároveň ale ujišťuje, že o českou MTV má zájem: Jednání o zařazení české verze MTV však i nadále probíhají. Zda a kdy tento program zařadíme, záleží pouze a jen na jejich výsledcích. Bohužel, jednání nelze blíže – s ohledem na obchodní zvyklosti – komentovat.

NAPSALI JSME: Kabelovky s českou MTV váhají, chtějí výhodnější podmínky

cif-tip-téma-foto

Nedohodu s UPC o zařazení české MTV do programové nabídky kabelové televize od této společnosti komentoval v pondělním rozhovoru pro Hospodářské noviny i generální ředitel Novy Petr Dvořák. Je pravda, že šíření zatím neprobíhá tak, jak jsme si představovali. Ovšem myslím, že chyba není na naší straně. Měli jsme smlouvu s MTV, v níž stojí, že platné smlouvy s jednotlivými operátory převede na nás, uvedl šéf Novy.

V případě UPC však nastal problém, protože tato společnost má smlouvu o šíření MTV Europe uzavřenu nejen pro území České republiky, ale hromadně pro všechny evropské země, kde UPC působí. Smlouvy proto nejsou tak jednoduše převoditelné. V současné době tenhle problém řešíme a doufám, že se do konce roku dozvíme, zda klienti UPC na svých obrazovkách v roce 2010 českou MTV najdou, vysvětlil Petr Dvořák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.