Hlavní navigace

UPC použije pro HD v kabelech set-top-box Handan CV-7000HD

21. 9. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

21. 9. 2007

Zákazníci digitální kabelové společnosti UPC, kteří budou chtít využít nabídky televizního programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), budou pro tuto službu používat set-top-boxy Handan CV-7000HD. Pro operátora je připravila nymburská společnost Lica. Přijímače už mají na předním panelu a na dálkových ovladačích umístěné nové logo UPC a dodavatel pouze čeká na rozhodnutí firmy, kdy spustí komerční provoz HDTV.

FOTO: Jak vypadá HD kabelový set-top-box, který bude používat UPC (JPG, 89kB)

Set-top-boxy Handan používá UPC už nyní pro klasickou digitální kabelovou televizi ve standardním rozlišení. HD přijímač má jeden tuner a je určený pro příjem vysílání v kompresním standardu MPEG-2 HD/SD nebo MPEG-4/H264. Má v sobě Conax embedded, plus 1× CI slot, výstupy jsou: 2× SCART, HDMI, AC3 přes S/PDIF, video composite, video A/V, píše dodavatel na svých internetových stránkách.

DOKUMENT: Technické údaje o set-top-boxu Handan CV-7000HD (PDF, 918kB)

Lica má pro UPC připravený ještě jeden HD set-top-box, který zároveň umožní využít zpětný kanál na bázi IP vrstvy. Jde o Handan HCX 8000 CHD. Přijímač rovněž podporuje MPEG-2 i MPEG-4, má „Conax embedded“ a kromě 10/100 base T Ethernet podporuje TCP/IP, RTSP, HTTP, DHCP static IP protokoly. Jeho vstup IP je určen jednak pro připojení na internet přes browser daným middlewarem a jednak pro video on demand nebo jiné aplikace přicházející jako IPTV aplikace, píše Lica.

cif-tip-téma-foto

DOKUMENT: Technické údaje o PVR přijímači Handan DCX 6000 C Twin (PDF, 1,28MB)

Do třetice pak UPC od stejného dodavatele zkouší PVR set-top-box Handan DCX 6000 C Twin s pevným diskem pro nahrávání pořadů o kapacitě 160 GB. Tento set-top-box byl odzkoušen v rámci testovacího režimu v síti Karneval/UPC a jeho softwarová výbava ve spolupráci s EPG umožňuje nebývalý komfort záznamu pořadů. Je kompletně připraven včetně podpory češtiny, Conaxu kódování a funkcionalit jako je nahrávání jednoho a sledování jiného programu, uvádí dodavatel.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.