Hlavní navigace

UPC se na Slovensku pustila do Digi TV kvůli kabelové televizi

25. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2010

Tvrdý konkurenční boj mezi kabelovými a satelitními společnostmi UPC a Digi TV se rozhořel na Slovensku. Dominantnímu kabelovému operátorovi UPC se nelíbí, že Digi TV v Bratislavě expanduje se svojí kabelovou televizí, přičemž nečeká na povolení k ukládání kabelů pod zem, ale umisťuje je podél budov a na sloupy veřejného osvětlení.

K TÉMATU: Krize se satelitní služby Digi TV nedotkla, loni hospodařila se ziskem

Rumunská společnost Digi Slovakia, která v Bratislavě svévolně pověsila kilometry kabelů po budovách a sloupech veřejného osvětlení, ve svém sídle v rumunské Bukurešti kabely zakopává do země. Musí to dělat už od roku 2008 na základě rozhodnutí města Bukurešť, které tuto povinnost uložilo všem operátorům podnikajícím na jeho území, informoval prostřednictvím tiskové zprávy mluvčí slovenské pobočky UPC Jaroslav Kolár.

DT 23

Proti postupu Digi TV protestovala UPC i u příslušných stavebních úřadů. Se soudní žalobou proti konkurenci však neuspěla. Společnost UPC využije všechny právní možnosti a udělá vše pro to, aby zákony platily stejně pro všechny – i pro firmu Digi Slovakia. Jsme přesvědčeni, že pokud Digi Slovakia dokáže respektovat předpisy v Rumunsku, měla by je dodržovat i na Slovensku, míní mluvčí slovenské UPC.

Pro UPC je Digi TV nebezpečným konkurentem. V oblasti satelitní televize již UPC porazila a nyní jí začíná konkurovat i v oblasti kabelové televize. Pro začátek si zvolila nejlukrativnější lokalitu ze všech – bratislavské sídliště Petržalka, kde žije 100 tisíc obyvatel a své služby zde nabízí i UPC. Kabelovou televizi nabízí Digi TV rovněž v mateřském Rumunsku a v Maďarsku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).