Hlavní navigace

UPC seznámí mediální radu, jak zajistí rozšířené plnění "must carry"

15. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 11. 2007

Dominantní operátor kabelové televize v České republice, společnost UPC, chystá na začátek prosince prezentaci na téma „must carry“. Na pracovním semináři na půdě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) UPC hodlá představit finanční a technické problémy, které vzniknou kabelářům od 1. ledna 2008. Informaci na svém blogu uvedl národní koordinátor tuzemské digitalizace Zdeněk Duspiva.

Právě na začátku příštího roku velmi pravděpodobně vstoupí v platnost tzv. digitální novela, která rozšiřuje povinnost bezplatného šíření programů v nejlevnějších nabídkách kabelových firem i na všechny programy volně dostupné v DVB-T. Současně budou nastíněny možné varianty plnění této povinnosti ze strany kabelových operátorů tak, aby nebylo nutno přenášet finanční náklady s ní spojené na koncové uživatele služeb, píše k programu prezentace UPC Zdeněk Duspiva.

ebf - tip do článku - debata

UPC už po schválení digitální novely Poslaneckou sněmovnou 27. září letošního roku deklarovalo, že si na rozšíření povinnosti „must carry“ bude stěžovat u Evropské komise. Ustanovení instalované do zákona ve Sněmovně poslancem Petrem Plevou (ODS) je časově omezené a skončí buď zároveň s nástupem analogové tmy v Česku, nebo ke 31. prosinci 2011.

Digitální novelu zatím nepodepsal prezident, UPC proto svoji avizovanou stížnost Evropské komisi ještě nemohlo podat. Podle tématu prezentace, o kterém informuje Zdeněk Duspiva, už ale dominantní kabelový operátor začíná počítat s rozšířením „must carry“ jako s jistotou.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).