Hlavní navigace

UPC testuje HD set top boxy s nahráváním pro digitální kabelovou televizi

3. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2009

Zákazníci digitální kabelové televize od společnosti UPC Česká republika by se mohli brzy dočkat set-top-boxu pro HD programy i s nahráváním. Společnost nyní nabízí set top box s nahráváním k digitální kabelovce jen pro SD programy. UPC ale momentálně vyhodnocuje nabídky od jednotlivých dodavatelů a testuje použitelnost přijímačů ve své síti. Serveru Digizone.cz to potvrdil mluvčí společnosti František Malina.

Nyní jsme ve fázi testování a hledání vhodného dodavatele. Jde o náročný proces, ve kterém musíte najít vhodný typ přijímače, vyzkoušet jeho použitelnost a dohodnout podmínky protože jakmile přístroj začneme nabízet, musí splňovat všechna kriteria,“ uvedl. Konkrétní termín, kdy by se měl dostat nový set top box mezi abonenty, nechtěl prozradit. „Chceme to udělat co nejrychleji, ale přesný termín zatím neumím odhadnout.“ Set top box by měl být kompatibilní i se sítěmi UPC v jiných zemích, aby ho společnosti patřící do skupiny mohly nakoupit ve větším množství. Neoficiálně se mluví o tom, že by se do nabídky pro koncové zákazníky mohl dostat ještě v průběhu června. Malina ale dodal, že žádný termín zatím není potvrzený.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.